• 2013-03-27

Maess z rysunkową serią United Networks we Wrocławiu

Od 22 marca w Muzeum Współczesnym Wrocław można oglądać wystawę prac Maess i Michała Foppa pt. Maess/United Networks.

Autor: Maess (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Maess (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie w Muzeum Współczesnym Wrocław Maess zaprezentuje fragment serii United Networks. Jest to cykl rysunków poruszających się na styku przestrzeni analogowej i cyfrowej, wirtualnej i realnej. Dążą do stworzenia sytuacji w której dzieło funkcjonuje w obu tych przestrzeniach i płynnie się między nimi przemieszcza.

Rysunki Maess powstały poprzez operacje na bazach danych odnąszących się do pozycji artystki w systemie produkowania wypowiedzi jakim jest środowisko cyfrowe. Poprzez poprzez kompilację i manipulację programami do wizualizacji nadano im postać graficzną, która następnie została przeniesiona na papier jako rysunek.

Autor: Maess (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Maess (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maess (1982) mieszka i pracuje Warszawie. Wystawiała między innymi w Plumba Contemporary Art w Porto. Residencia Corazon w, Buenos Aires, Able Gallery w Berlinie,Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Museo di Santa Cecilia w Rzymie. Jej rysunki ukazały się w prestiżowymFUKT Magazine.W 2012 Cykl United networks został nominowany do Grand Prix Foire Internationale du Dessin i był pokazywany na targach Volta Show w Bazylei. Maess współpracuje z Galerią Program w Warszawie.

Michał Fopp (1983) autor foppreview.blogspot.com

Maess/United Networks
Wernisaż: 22 marca 2013 roku
Muzeum Współczesne Wrocław
pl. Strzegomski 2a
Wrocław

Dodaj komentarz