• 2013-03-27

Jan Klata na specjalnym pokazie słuchowiska w Teatrze Starym

W środę 27 marca o godz. 19.15 w Sali Muzeum Starego Teatru w Krakowie będzie można posłuchać niezwykłej historii zapomnianego bohatera narodowego Józafata Dumanowskiegow reżyserii Jana Klaty.

„Dumanowski” Jana Klaty, Narodowy Teatr Stary w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dumanowski” Jana Klaty, Narodowy Teatr Stary w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych i najgłośniejszych polskich reżyserów teatralnych, przewrotna powieść Wita Szostaka i wielkie śledztwo zakończone finałem na antenie Radia Kraków – słuchowisko Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii w reżyserii Jana Klaty, którego premiera miała miejsce 11 listopada na antenie Radia Kraków, było pionierskim, pierwszym na taką skalę eksperymentem w polskiej radiofonii. Teraz z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Radio Kraków i Narodowy Stary Teatr w Krakowie zapraszają na premierę zbiorowego słuchania tego nowatorskiego radiowego spektaklu.

W środę 27 marca o godz. 19.15 w Sali Muzeum Starego Teatru (ul. Jagiellońska 1) będzie można nie tylko posłuchać niezwykłej historii zapomnianego bohatera narodowego Józafata Dumanowskiego (w tej roli znakomity Krzysztof Globisz), ale też spotkać się z twórcami słuchowiska – reżyserem Janem Klatą i autorem radiowej adaptacji powieści Wita Szostaka Sebastianem Majewskim. Premierze zbiorowego słuchania fragmentów słuchowiska Dumanowski towarzyszyć będzie promocja wydawnictwa płytowego z nagraniem słuchowiska. 3-płytowy album Dumanowski w niezwykłej oprawie graficznej stworzonej przez znakomitego ilustratora, rysownika i twórcę komiksów Macieja Sieńczyka (ze specjalnie napisanym na potrzeby słuchowiska komiksem), będzie z pewnością gratką nie tylko dla miłośników realizacji Jana Klaty, ale też dla tych, którzy lubią artystyczne eksperymenty i historie, w których prawda miesza się z fikcją.

Jan Klata, Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii
premiera zbiorowego słuchania
Środa, 27 marca, Sala Muzeum Starego Teatru w Krakowie (ul. Jagiellońska 1).

Dodaj komentarz