• 2013-03-26

Eko-Urbanistyka w Krakowie

Od 16 do 19 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznych w Krakowie potrwa czwarta edycja ogólnopolskich warsztatów urbanistycznych Eko-Urbanistyka.

Warsztaty Eko-Urbanistyka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty Eko-Urbanistyka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty Eko-Urbanistyka skierowanie są do studentów z całej Polski, których zadaniem będzie zrozumienie problemów cywilizacyjnych, z jaki mi boryka się współczesne miasto. Praca warsztatowa polegać będzie na zaplanowaniu takiej przestrzeni, w której człowiek uwolni się od hałasu, zanieczyszczenia powietrza, nadmiernego zużycia energii oraz sam będzie chciał pielęgnować tę dobrą przestrzeń, zaprojektowaną przez urbanistę ekologa – bohatera naszych czasów. Uczestnicy warsztatów po przygotowaniu merytorycznym, będą mieli okazję stworzyć wizję ekologicznego Kampusu UEK – na którym możliwe będzie wykorzystanie alternatywnych źródeł energii czy też stworzenie eko-kącików dla studentów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich na wykłady inauguracyjne, które odbędą się 16 kwietnia o godz. 10.00. W tym dniu uczestnicy zostaną przygotowani do pracy warsztatowej przez grono specjalistów – m.in. Pana Jakuba Batora z Ekospalarni Kraków.

Nad wydarzeniem patronuje między innymi Instytut Rozwoju Miast w Krakowie oraz rektor ds. Kształcenia i Studentów prof. UEK dr hab. Krzysztof Surówka. Do współpracy zaproszono także Głównego Architekta Miasta Krakowa, Pana Andrzeja Wyżykowskiego.
Organizator: Koło Naukowe Polityki Regionalnej organizuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Współpraca: CGIS Lublin oraz 4GIS Kraków.

Warsztaty Eko-Urbanistyka
16-19 kwietnia 2013 r.
Uniwersytet Ekonomiczny
Kraków

Dodaj komentarz