• 2013-03-25

U know me night w Cafe Kulturalna

Cafe Kulturalna w Warszawie zaprasza do udziału w imprezie promującej dwa nowe wydawnictwa płytowe: Kixanare Red LP oraz Teielte Crystalline EP. Wydarzenie organizowane przez U Know Me Records odbędzie się 5 kwietnia.

Kixnare, fot. W. Nowak (źródło: mat. prasowe)

Kixnare, fot. W. Nowak (źródło: mat. prasowe)

Kixnare, czyli Łukasz Maszczyński, to producent i dj, którego hip-hopowe korzenie stały się podłożem do muzycznej ewolucji – dziś inspiruje go niemalże każda wartościowa muzyka. Współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami polskiej sceny hiphopowej, jednak dopiero projekt o nazwie Class of 90′s wydany w 2007 roku ugruntował jego pozycję na liście najbardziej kreatywnych producentów w Polsce. Kixnare ma na koncie remixy dla cenionych polskich i zagranicznych artystów, a także współpracę m.in. z nowojorskim Fat Beats Records, rodzimymi Pets Recordings, czy We Are Your Music Mate. Artysta jest na bieżąco z muzyką klubową nie zapominając o swoich muzycznych korzeniach.

Teielte, fot. M. Majewski (źródło: materiały prasowe)

Teielte, fot. M. Majewski (źródło: materiały prasowe)

Teielte to producent, którego brzmienie jest wypadkową pierwotnej fascynacji hip-hopem i współczesną elektroniką. Jego muzyka charakteryzuje się wielowarstwową strukturą pełną mrocznych elementów w oprawie połamanych bitów. W 2010 roku otworzył katalog wytwórni U KNOW ME płytą Homeworkz, a jego ostatnia ep-ka Wooden Love zebrała doskonałe recenzje. Teielte dzielił scenę z takimi artystami jak Black Milk, Sbtrkt, Dimlite, DELS, Fulgeance, Robot Koch, fLako, Dimlite, The Clonius, Ghostpoet. Remixował m.in. Robot Kocha, Daniela Drumza, Enveego, en2aka, Ptr1, Liquid Molly, Mcq, Pablo Hudini, Lower Entrance czy Łonę & Webbera. Uczestnik warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw w 2012 roku.

U know me night
Warszawa, 5 kwietnia 2013, godz. 22.00
Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1

Dodaj komentarz