Nicolas Grospierre – OPEN-ENDED

26 marca o godz. 19.00 w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się spotkanie promocyjne z okazji wydania albumu OPEN-ENDED fotografa architektury Nicolasa Grospierre.

Nicholas Grospierre: „OPEN-ENDED” (źródło: materiały prasowe)

Nicholas Grospierre: „OPEN-ENDED” (źródło: materiały prasowe)

Nicolas Grospierre (ur. 1975) jest fotografem architektury i artystą posługującym się fotografią jako narzędziem twórczym. Najchętniej fotografuje architekturę modernistyczną. W swojej pracy dokumentacyjnej bada konsekwencje utopijnych założeń społecznych i artystycznych modernizmu. W swoich konceptualnych pracach buduje sytuację gry prowadzonej z widzem, do której jest on wciągany za pomocą atrakcyjnych, wręcz zmysłowych, obrazów oraz instalacji.

Książka OPEN-ENDED prezentuje prace artysty powstałe na przestrzeni ostatnich 10 lat. Na ponad 200 reprodukcjach widzimy jego cykle dokumentalne i projekty site specific.

Album daje wgląd w bogatą twórczość Grospierre’a – od nagrodzonej Złotym Lwem na Biennale Architektury w Wenecji (2008) Architektury życie po życiu, po słynne Bibliotekę i Bank. Obok ilustracji można znaleźć w niej eseje analizujące jego sztukę, wywiad z artystą oraz dokładne opisy wszystkich projektów.

W spotkaniu udział wezmą: prof. Marta Leśniakowska, dr Piotr Rypson, dr Tomasz Plata, Agnieszka Tarasiuk oraz Nicolas Grospierre.

Spotkanie promocyjne z okazji wydania albumu OPEN-ENDED Nicholasa Grospierre
26 marca 2013 r., godz. 19.00
Muzeum Narodowe
Warszawa

Dodaj komentarz