• 2013-03-25

Miasto Ogród – Zielony design

Od 19 do 21 kwietnia w Szczecinie potrwają 15. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu Miasto Ogród – Zielony design.

Miasto ogród: Zielony design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miasto ogród: Zielony design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Miasto Ogród – Zielony design to wydarzenie umożliwiające prezentację i promocję zróżnicowanej oferty zielonej branży.

Elementy targów:

  • Konferencja branżowa z cyklu Woda i zieleń w mieście – skierowana do profesjonalistów z branży. Wśród prelegentów gościmy m.in. architektów krajobrazu z Polski i zagranicy. Podczas edycji 2012 gościem specjalnym konferencji był Edwin Santhagens (autor projektu przestrzeni wokół Stadionu Olimpijskiego w Amsterdamie z największym przejściem dla pieszych na świecie, dzielnicy Roombeek w Enschede oraz nagrodzonego tytułem Green City Award 2011 parku Schinkeleilanden w Amsterdamie), który na przykładzie projektów zrealizowanych w Holandii omówił rolę zieleni w mieście.
    Temat tegorocznej konferencji Kropla wody drąży skałę – metamorfoza zieleni poprzez wodę.
  • Strefa Młodego Architekta Krajobrazu – jest to miejsce w przestrzeni targowej, gdzie młodzi projektanci zaprezentują swoje pomysły i projekty, będą mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz poznać oczekiwania przyszłych inwestorów. Ponadto udział w tej Strefie daje młodym architektom krajobrazu możliwość promocji firmy.
  • Ogród pokazowy – tworzony na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Do udziału w ogrodzie pokazowym zapraszane są firmy z branży ogrodniczej i budowlanej, a także studenci architektury krajobrazu.
  • Część wystawiennicza – prezentacje firm na stoiskach w hali targowej.
  • Kiermasz ogrodniczy – sprzedaż materiałów roślinnych, wyposażenia oraz dekoracji ogrodowych na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych.

Targi skierowane są zarówno do profesjonalnych zwiedzających: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, przedstawicieli samorządów, deweloperów, zarządców oraz wykonawców zieleni, ogrodników, szkółkarzy, dostawców produktów i usług, kupców, hurtowników, firm wykonawczych, jak i klientów indywidualnych.

15. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu Miasto Ogród – Zielony design
19-21 kwietnia 2013 r.
Szczecin

Dodaj komentarz