• 2013-03-25

Kino Praha: Festiwal Filmów Młodzieżowych

27 marca w warszawskim kinie Praha będzie miał miejsce 6. Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych. To konkursowy przegląd filmów dokumentalnych tworzonych przez ludzi do lat osiemnastu wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Magazyn Ekspresu Reporterów.

6. Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych w Warszawie - plakat (źródło: materiały prasowe)

6. Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych w Warszawie - plakat (źródło: materiały prasowe)

Oprócz pokazu filmów wszyscy zainteresowani amatorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach – dziennikarskich, o realizacji i obróbce dźwięku w produkcji filmowej, realizacji filmu reklamowego i dokumentów.

Uroczyste otwarcie Gali Finałowej i przegląd filmów konkursowych odbędzie się o godzinie 17.00. W jury zasiądą profesjonaliści: Barbara Paciorkowska (TVP2), Józef Gębski (reżyser), Eryk Lubos (aktor), Leszek Dawid (reżyser), Tomasz Kaliński (DK Praga) oraz Artur Waczko (WSR). Po przeglądzie filmów jury wyłoni Laureatów, na których czekają atrakcyjne nagrody finansowe (6 tys. zł) oraz specjalne m.in. emisja najlepszego filmu w Magazynie Ekspres Reporterów w TVP2, kamera z wedlowskiej czekolady, kursy montażu w Warszawskiej Szkole Reklamy oraz książki Wydawnictwa Wojciech Marzec.

O godzinie 16.00 będzie można zobaczyć dokument zrealizowany przez ekipę nastoletnich filmowców z Młodzieżowej Akademii Reportażu i Dokumentu wyprodukowany we współpracy z Canal+sport o kibicach donieckich drużyn na dwa miesiące przed EURO 2012.

6. Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych
27 marca 2013 roku
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz