• 2013-03-23

Hiszpańsko-latynoskie Podróże po Strunach

20 kwietnia w klubie Stara Giełda we Wrocławiu odbędzie się koncert Krzysztofa Pełecha w ramach cyklu Podróże po Strunach im. Marka Długosza. Koncert zdominowany będzie przez muzykę hiszpańską i latynoamerykańską.

Koncert Krzysztofa Pełecha, cykl „Podróże po Strunach” - plakat (źródło: materiały prasowe)

Koncert Krzysztofa Pełecha, cykl „Podróże po Strunach” - plakat (źródło: materiały prasowe)

Krzysztof Pełech jest jednym z najbardziej cenionych wrocławskich gitarzystów klasycznych, doskonale znanym zarówno w kraju, jak i za granicą. Głównie dzięki temu, że bardzo dużo koncertuje w Polsce, w Europie, ale także w tak egzotycznych miejscach jak Indonezja, Malezja, Tajlandia, Singapur czy Ameryka Południowa. Jest laureatem szesnastu krajowych i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz autorem kilkunastu płyt nagranych w składach kameralnych i solo. Jego ulubionym repertuarem jest muzyka hiszpańska i latynoamerykańska, dlatego podczas recitalu w Starej Giełdzie wykona między innymi utwory Francisco Tárregi, Jorge Morela, Isaaca Albéniza, Sebastião Tapajósa i Ulissesa Rochy. Chociaż południowe brzmienia zdominują program koncertu, to jednak w całości go nie wypełnią. Akcentami urozmaicenia będą fingerstyle’owe kompozycje Pata Kirtley’a i ponadczasowe utwory Jana Sebastiana Bacha.

Ideą cyklu Podróże po Strunach im. Marka Długosza jest prezentowanie różnorodnego repertuaru na gitarę wywodzącego się z różnych kultur i epok, a także promowanie utalentowanych gitarzystów. Podróże po Strunach są jednym z najstarszych wrocławskich wydarzeń gitarowych, organizowanym, z przerwami, od 2001 roku.

Krzysztof Pełech Muzyka hiszpańska
20 kwietnia 2013 roku
Stara Giełda we Wrocławiu

Dodaj komentarz