• 2013-03-22

Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2013

22 marca w kinie Kijów.Centrum w ramach projektu Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2013 będzie miał miejsce pokaz filmów zakwalifikowanych do finału konkursu wizualizacji filmowych do utworów muzycznych. Dzień później organizatorzy projektu zapraszają na Galę Finałową.

William Goldstein - kompozytor (źródło: materiały prasowe)

William Goldstein - kompozytor (źródło: materiały prasowe)

Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2013 to międzynarodowy projekt o charakterze otwartego konkursu na wizualizację filmową do utworów muzycznych wybitnych polskich kompozytorów. Projekt ten, ma na celu połączenie świata muzyki symfonicznej z jej wizualizacjami, zobrazowaniem dźwięków przez artystów. O prestiżu imprezy stanowi także Jury, w którym zasiadają William Goldstein, Zygmunt Konieczny, prof. Jerzy Kucia, Balbina Bruszewska, Krzysztof Garbaczewski – to oni wybiorą najlepsze prace i finalistów.

Festiwal odbywa się w dwóch częściach; pierwsza to pokaz filmów zakwalifikowanych do finału konkursu, druga to Gala Finałowa, którą uświetni występ Piotra Orzechowskiego (cenionego krakowskiego pianisty, lidera kwartetu jazzowego High Definition, laureata wielu międzynarodowych konkursów), pokaz animacji Tomasza Sikory do muzyki Janusza Bieleckiego oraz premierowe wykonanie utworu On The Path Williama Goldsteina.

Pokaz jest okazją do spotkania z muzyką klasyczną w jej nieformalnej odsłonie. Zestawienie jej ze swobodnie korespondującymi wizualizacjami, kruszy jej skostniałą formę, nadaje lekkości i odlepia etykietę tej poważnej. Kreatywność i wrażliwość młodych talentów wpływa na odbiór muzyki klasycznej, otwiera nowy wymiar, gdzie staje się ona idealnym tłem do twórczych wynurzeń. Nieszablonowość i innowacyjność w relacji dźwięk – obraz, czyni Screen & Sound Fest. zupełnie unikatowym i wartym zainteresowania wydarzeniem.

Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2013
22 i 23 marca 2013 roku
Kino Kijów.Centrum

Dodaj komentarz