• 2013-03-22

Młoda Moda w Galerii BWA

12 kwietnia o godz. 18.00 w jeleniogórskiej Galerii BWA odbędzie się wernisaż wystawy Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu. 

Projekt sukni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt sukni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa rzadko w galeriach pokazywanej dziedziny sztuki – projektowania ubioru. Prezentacja prac studentów i pedagogów Wydziału Tekstylnego Uniwersytetu Technicznego w Libercu.

W jeleniogórskiej Galerii BWA pokazane zostaną projekty ubioru i tkaniny pedagogów oraz twórczość młodych projektantów mody z libereckiej uczelni. Wystawa będzie przeglądem form, rozwiązań i pomysłów z dziedziny designu tkaniny i ubioru. Poprzez różnorodność pokazywanych projektów będzie można zastanowić się, czym jest współczesny ubiór, jakie ma znaczenie dla zwykłego człowieka i w jakim kierunku zmierza współczesna moda. Uczestnicy wystawy: Jana Černá, Emilie Frýdecká, Svatoslav Krotký, Zuzana Veselá.

Podczas wernisażu odbędzie się pokaz mody pod nazwą Młoda Moda. Będzie to prezentacja prac studenckich z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz strojów powstałych podczas warsztatów Młoda Moda, które odbędą na terenie BWA w dniach poprzedzających otwarcie wystawy. W pokazie w charakterze modelek i modeli wystąpi młodzież z czeskiej uczelni oraz uczniowie jeleniogórskich szkół.

Na warsztatach projektowane i wykonywane będą ubiory okolicznościowe, suknie wieczorowe, kostiumy balowe oraz kostiumy kąpielowe, wykorzystywane będą materiały pochodzące m.in. z recyclingu, a więc z plastikowych butelek, tektury, papieru, folii itp. Warsztaty poprowadzą Jana Černa z Uniwersytetu Technicznego w Libercu oraz Luiza Laskowska z Galerii BWA w Jeleniej Górze.

Projekt Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu w założeniu ma być promocją czeskiej uczelni. Dzięki niemu możliwe będzie ożywienie kontaktów, wymiana doświadczeń oraz integracja młodzieży z Liberca i Jeleniej Góry. Mieszkańcom naszego regionu zaprezentowana zostanie możliwość kształcenia artystycznego po czeskiej stronie granicy.

Projekt Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra.

Młoda Moda. Studenci i Mistrzowie Wydziału Tekstyliów Uniwersytetu Technicznego w Libercu
12 kwietnia – 7 maja 2013 r.
Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Długa 1
Jelenia Góra

Dodaj komentarz