• 2013-03-21

Powrót do domu w przestrzeni dawnego klasztoru ss. Koletek

Od 12 kwietnia w dawny klasztorze ss. Koletek w Krakowie będzie można oglądać wystawę czołówki polskich artystów pt. Powrót do domu. Ekspozycja to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Sztuk Wizualnych, znanej z organizacji festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, oraz inwestora, spółki Angel Wawel.

Angel Wawel w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Angel Wawel w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Powrót do domu to wyjątkowa wystawa, na której zgromadzono prace 12 uznanych artystów związanych prywatnie lub artystycznie z Krakowem. Dawny klasztor ss. Koletek, zabytkowy obiekt zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, stanie się na miesiąc niezwykłą przestrzenią ekspozycyjną.

Kurator wystawy, Dawid Radziszewski, do udziału zaprosił zarówno wybitne i znane na świecie postaci sceny artystycznej, jak też wschodzące gwiazdy polskiej sztuki współczesnej. Są to między innymi: Rafał Bujnowski, Tomasz Kowalski, Marcin Maciejowski, Agnieszka Polska, Wilhelm Sasnal, Janek Simon i Jakub Julian Ziółkowski.

Marcin Maciejowski, „K. Przerwa-Tetmajer”, 2011, olej na płótnie, 50 x 40 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Maciejowski, „K. Przerwa-Tetmajer”, 2011, olej na płótnie, 50 x 40 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak bardzo mit artysty wrósł się w zbiorową świadomość, szczególnie tu, w Krakowie, gdzie figura twórcy jest ograna na wszystkie możliwe sposoby? Być może tak bardzo, że sami artyści w niego uwierzyli? Wszystkie rewolucje zaczynały się w kawiarniach. Teraz, gdy kawiarnie są już tylko kawiarniami, zmieniły się też i rewolucje

Dawid Radziszewski, kurator wystawy

Artyści: Rafał Bujnowski, Łukasz Jastrubczak, Tomasz Kowalski, Paweł Książek, Marcin Maciejowski, Bartek Materka, Krzysztof Mężyk, Mikołaj Moskal, Agnieszka Polska, Wilhelm Sasnal, Janek Simon, Jakub Julian Ziółkowski

Kurator: Dawid Radziszewski
Organizator: Fundacja Sztuk Wizualnych

Powrót do domu
Wernisaż: 12 kwietnia 2013 roku, godz. 20.30
Wystawa potrwa do 5 maja 2013 roku
Angel Wawel
ul. Koletek 12
Kraków

Dodaj komentarz