• 2013-03-20

Yoko Ono gwiazdą Festiwalu Transatlantyk 2013

7 sierpnia, legenda światowej awargandy Yoko Ono zagra koncert na Festiwalu Transatlantyk 2013 w Poznaniu. Artystce towarzyszyć będzie Thurston Moore, kultowy amerykański gitarzysta i wokalista zespołu Sonic Youth. Na zaproszenie twórcy Festiwalu Transatlantyk – Jana A.P. Kaczmarka, Yoko Ono i Thurston Moore po raz pierwszy zagrają koncert w Polsce.

Yoko Ono, Thurston Moore (źródło: materiał prasowy)

Yoko Ono, Thurston Moore (źródło: materiał prasowy)

Kiedy Sonic Youth powstawało na początku lat 80., Yoko Ono była już legendą kontrkultury. W 2012 roku muzycy najważniejszego alternatywnego zespołu Ameryki połączyli siły z najsłynniejszą na świecie nieznaną artystką. W tym projekcie nie chodzi jednak o zbieranie drużyny marzeń złożonej z gwiazd, lecz o to, co zawsze ożywiało wszechstronną twórczość Yoko Ono – niekończący się eksperyment, w którym sztuka staje się życiem.

Yoko Ono jest tegoroczną laureatką Transatlantyk Glocal Hero Award. Nagroda stanowi uznanie dla działań artystki na rzecz światowego pokoju i jej zaangażowania w sprawy społeczne. Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 80-tych urodzin artystki. W 2012 roku nagrodę Transatlantyk Glocal Hero Avard otrzymali Elżbieta i Krzysztof Pendereccy.

Koncert Yoko Ono i Thurstona Moore’a
7 sierpnia 2013 roku
Festiwal Transatlantyk 2013
Od 2 do 9 sierpnia 2013 roku
Poznań

Dodaj komentarz