• 2013-03-19

Grupa teatralna Klancyk zaprasza na inaugurację wiosny

21 marca Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza do warszawskiego klubu U Artystów na inaugurację wiosny.

Komora maszyny losującej jest pusta - Teatr Improwizowany Klancyk (źródło: materiały prasowe)

Komora maszyny losującej jest pusta - Teatr Improwizowany Klancyk (źródło: materiały prasowe)

Publiczność podczas wieczoru krótkich gier improwizowanych zainspirowanych wiosną pozna tajniki warsztatu ludzi gadających głupoty.

Komora maszyny losującej jest pusta to spektakl, w którym przedstawiane są umiejętności i nieumiejętności improwizacji, a także prezentowane opowieści o różnych rzeczach. Nie zabraknie scen sprawdzonych, jak również premierowych, których aktorzy do końca jeszcze nie poznali, coś tam o nich wiedzą, ale nie za bardzo i przedstawią je tak, aby nikt się nie zorientował, że tak jest. Sceny stane, sceny ruszane, sceny śpiewane i mówione w niewyraźny sposób. Wszystkie rozgrywane w szybkim tempie.

Coś wymyśli publiczność, coś zostanie wylosowane, a jeszcze co innego samo wyjdzie zza filaru. Publiczność dowie się, kto najwięcej blokuje, kto nie kontynuuje wątku i dlaczego nikt nie pamięta jaki jest tytuł sceny.

Spektakl jest jak zawsze trójwymiarowy. Wykorzystuje technikę posiadania dwóch oczu.

Klancyk jest jedną z pionierskich grup impro w Polsce. Improwizacją teatralną zajmuje się od 2004 roku. Tworzy autorskie spektakle komediowe, ale działa też w przestrzeni publicznej, pisze, koncertuje, realizuje słuchowiska i filmy, prowadzi warsztaty. Występuje w klubowo – teatralnych przestrzeniach Warszawy.

Ich spektakle na stałe goszczą w repertuarze Klubokawiarni Chłodna 25 i Klubu Powiększenie w Warszawie. Współpracowali m.in. ze Staromiejskim Domem Kultury i Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza (gdzie zaczynali improwizować), Amnesty International, Bluszczem i Radiem Wnet.

Komora maszyny losującej jest pusta, Teatr Improwizowany Klancyk,
21 marca o godz. 20.00, U Artystów, ul. Mazowiecka 11a, Warszawa

Dodaj komentarz