• 2013-03-19

Aldona Jankowska znowu rozbawi krakowskich widzów

23 marca w krakowskim Teatrze Groteska odbędzie się premiera monodramu Lataj z Krystyną, w którym wystąpi Aldona Jankowska.

Aldona Jankowska w sztuce "Lataj z Krystyną", fot. Paulina Teter (źródło: materiały prasowe)

Aldona Jankowska w sztuce "Lataj z Krystyną", fot. Paulina Teter (źródło: materiały prasowe)

Spektakl Aldony Jankowskiej, cieszącej się niesłabnącą sympatią widzów aktorki dramatycznej i komediowej, mistrzyni metamorfozy, to tragikomedia opowiadająca o tym, do czego może doprowadzić pozornie błaha idea, brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący tu i teraz, nie mogąc znieść rzeczywistości są w stanie posunąć się do radykalnych rozwiązań, żeby ją zmienić? Spektakl to przede wszystkim zastrzyk błyskotliwego humoru. Wszystko za sprawą osobowości i talentu parodystycznego Aldony Jankowskiej, która w tym całkowicie jednoosobowym monodramie opowiada niezwykle zabawną historię, mając mocnego asa w rękawie.

Aktorka od lat wypracowuje własny styl i repertuar. Jej spektakle komediowe mają zawsze formę na pograniczu monodramu, elementów stand-upu, improwizacji, spektaklu muzycznego pełnego brawurowo wykonanych piosenek i wcielania się w różne postaci. Zawierają one też bardzo silny ładunek dramatyczny.

Lataj z Krystyną w wykonaniu Aldony Jankowskiej
Premiera: 23 marca, godz. 19.15
Teatr Groteska
Kraków

Dodaj komentarz