Ustanawianie szczęścia w Galerii EGO

Od 12 kwietnia w Galerii EGO w Poznaniu będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Ustanawianie szczęścia.

Piotr Macha, „Bloody Rainbow”, 2012, akryl na płótnie, 46 x 65 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Macha, „Bloody Rainbow”, 2012, akryl na płótnie, 46 x 65 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści: Jadwiga Sawicka, Jarosław Modzelewski, Piotr Macha, Michał Bałdyga, Damian Siuzdak, Radosław Berent, Grupa OKO: Aleksandra Grünholz, Olga Ozierańska, Klaudia Jarecka

Wystawa jest propozycją współpracy dla dziewięciorga artystów nad wspólnym problemem. Nie jest jednak do końca typową wystawą tematyczną. Zaproponowane hasło: Ustanawianie szczęścia jest tylko zachętą do podjęcia wspólnego wysiłku zarówno artystycznego jak i kuratorskiego. Artyści dostali otwartą propozycję pracy nad zagadnieniem a ich prezentacja to zarówno dokładne odpowiedzi ale też i ekspozycja tymczasowego etapu procesu twórczego.

Wystawa stanie się zatem polem eksperymentu lub bardziej tzw. jam session dla sztuk wizualnych. Kompletny efekt pracy do ostatniej chwili będzie nieznany, ponieważ artyści decydują się stosować takie środki wyrazu, jakie sami uznają za stosowne, mogą być to zarówno prace malarskie, instalacje, prace video, fotografie czy nawet performance.

Wystawa oparta jest na dogłębnej analizie pojęcia szczęścia na przestrzeni dziejów, w życiu codziennym i kulturze oraz na obnażeniu absurdu, jaki wynika ze związku tego pojęcia z procesem ustanawiania.

Ustanawianie szczęścia
Wernisaż: 12 kwietnia 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 17 maja 2013 roku
Galeria EGO
Wrocławska 19
Poznań

Dodaj komentarz