• 2013-03-18

Balázs Kovács – warsztaty Sound Draw w Łaźni

6 i 7 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku Balázs Kovács poprowadzi warsztaty pt. Sound Draw: audio composition with visual gestures w ramach cyklu Dźwiękowiska.

Sound Draw, CSW Łaźnia w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sound Draw, CSW Łaźnia w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty Sound Draw: audio composition with visual gestures będą opierać się na aplikacji do tworzenia partytur graficznych, które przetwarzają obraz na dźwięk. Artysta opracował urządzenie w latach 2011-12. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli także możliwość nauczenia się korzystania z systemu do wizualnego słuchania. Na koniec warsztatów Balázs Kovács zagra wraz z uczestnikami koncert.

Balázs Kovács – węgierski artysta dźwiękowy i performer. Tworzy instalacje i prace audio w głównej mierze bazujące na technologii i kulturowym tle. W swojej twórczości łączy sztukę dźwięku z instalacjami kinetycznymi i rozwiązaniami sieciowymi. Tworzy obiekty sitespecific, które wkraczają w przestrzeń publiczną. Balázs Kovács alias Xrc jest nauczycielem i współzałożycielem Instytutu Mediów i Sztuk Stosowanych PTEMK w Pecsu, na Węgrzech.

Dźwiękowiska to cykl warsztatów, koncertów oraz wykładów poświęconych muzyce eksperymentalnej oraz sztuce, której głównym medium jest dźwięk. Prowadzą je zaproszeni artyści i teoretycy. Kuratorem projektu jest muzyk, performer i artysta dźwiękowy Krzysztof Topolski Arszyn. Warsztaty odbywają się w ramach projektu Art&Science Meeting organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia we współpracy z Politechniką Gdańską, Akademią Muzyczną w Gdańsku i Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Kurator: Krzysztof Topolski Arszyn
Koordynacja projektu: Krzysztof Miękus

Osoby chcące wziąć udział w warsztatach Sonic Drawing prosimy o przesłanie zgłoszenia z imieniem, nazwiskiem i numerem kontaktowym na adres: dzwiekowiska@laznia.pl lub zapisanie się poprzez stronę www.dzwiekowiska.pl do dnia 5 kwietnia 2013 roku. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Balázs Kovács, Sound Draw
Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 5 kwietnia 2013 roku
Warsztaty odbędą się w dniach od 6 do 7 kwietnia 2013 roku od godziny 10.00 do 17.00
Koncert z udziałem uczestników odbędzie się 7 kwietnia 2013 roku o godzinie 19.00
CSW Łaźnia
ul. Jaskółcza 1
Gdańsk

Dodaj komentarz