• 2013-03-16

Interdyscyplinarna konferencja Cyberartywizm

26 kwietnia w Śródmiejski Ośrodku Kultury w Krakowie będzie miała miejsce interdyscyplinarna konferencja Cyberartywizm. Termin cyberartywizm został skonstruowany przez połączenie słów cyberaktywizm i artywizm, a jego definicja, która prawdopodobnie zostanie powołana do życia na konferencji, będzie swoistą kompilacją m.in. definicji cybernetyki i artywizmu, rzeczywistości wirtualnej czy aktywizmu społecznego.

Interdyscyplinarna konferencja „Cyberartywizm” - plakat (źródło: materiały prasowe)

Interdyscyplinarna konferencja „Cyberartywizm” - plakat (źródło: materiały prasowe)

Pojęcie będzie w sobie zawierać refleksy niepokoju twórców cyberpunku o kształt relacji społecznych w świecie opanowanym i zdemoralizowanym przez nowoczesne technologie oraz socjologiczne analizy wirtualnej przestrzeni społecznej, w ramach której w dużej mierze realizują się potrzeby kontaktu i komunikacji współczesnego człowieka. Na terytorium sieci połączonych komputerów i innych maszyn przekazywane i wytwarzane przez ludzi informacje poddawane są różnorodnym przetworzeniom, adaptacjom, manipulacjom i kontroli. Czas spędzony w przestrzeni informatycznej powoduje kurczenie się czasu na aktywność w świecie realnym, ale nie bądźmy naiwni, nie da się już z czystym sumieniem przeciwstawić sobie pojęć wirtualności i realności. Opozycja została raz na zawsze unicestwiona, pozostaje namysł nad powstałą w ten sposób.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem jako prelegenci proszeni są o wypełnienie karty zgłoszeniowej i wysłanie jej do 2 kwietnia 2013.

Organizatorem konferencji jest pismo kulturalne Fragile. Wybrane referaty pokonferencyjne ukażą się drukiem w czerwcowym numerze pisma Fragile. Tematyka konferencji jest tożsama z tematem przewodnim czerwcowego numeru czasopisma.

Interdyscyplinarna konferencja Cyberartywizm
Termin zgłoszeń: do 2 kwietnia 2013 roku
Termin konferencji: 26 kwietnia 2013 roku
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz