• 2013-03-13

Pracownia Technik Łączonych ASP w przestrzeni Łódzkiego Domu Kultury

Od 1 marca w galerii Łódzkiego Domu Kultury można oglądać wystawę zbiorową grafiki z Pracowni Technik Łączonych z ASP w Łodzi. Prowadzącym pracowni jest prof. Sławomir Ćwiek.

Julita Blady-Cłapa, Bez tytułu, druk wypukły (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julita Blady-Cłapa, Bez tytułu, druk wypukły (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czwarta wystawa zbiorowa Pracowni Technik Łączonych, różni się od poprzednich przede wszystkim skalą. Na dwóch piętrach galerii Łódzkiego Domu Kultury obejrzeć można kilkadziesiąt prac graficznych, powstałych od momentu założenia Pracowni w 2008 roku na ASP w Łodzi przez prof. Sławomira Ćwieka, do dnia dzisiejszego. W wystawie, którą należy traktować jako prezentację programu dydaktycznego pracowni, biorą udział studenci, absolwenci i pedagodzy z nią związani.

Program ten obejmuje przekazanie niezbędnej wiedzy o istocie artystycznej wypowiedzi i specyfice tworzenia w klasycznych, a także niekonwencjonalnych technikach graficznych. Ponadto program zawiera twórcze korzystanie z różnorodnego i szerokiego warsztatu przetwarzania i powielania obrazu na drodze eksperymentów i doświadczeń artystycznych aktywizujących wrażliwość i inspirujących śmiałe, odważne, nowatorskie pomysły i koncepcje.

Stanislav Matsilevich, „Polowanie V”, wklęsłodruk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stanislav Matsilevich, „Polowanie V”, wklęsłodruk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pracownia Technik Łączonych jest jedną z siedmiu specjalistycznych pracowni na studiach dziennych, magisterskich w Katedrze Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Uczestnicy wystawy: Adrianna Awdziejczyk, Michał Bernat, Julita Blady-Cłapa, Monika Celińska, Sławomir Ćwiek, Maria Dziarmaga, Agnieszka Gajos, Damian Idzikowski, Karolina Konieczna, Magdalena Krzywkowska, Paweł Kwiatkowski, Hanna Łuczak, Alicja Łaciak, Zofia Mackiewicz, Stanislav Matsilevich, Paulina Matuszelańska, Ewa Mielczarek, Magda Papiernik, Maria Pelc, Joanna Proszak, Wojciech Siudeja, Piotr Skowron, Katarzyna Smolarek, Paweł Surkont, Bartłomiej Szpera, Hubert Waszczeniuk, Sonia Wójcik, Agata Zarzycka, Juliusz Zieliński.

Pracownia Technik Łączonych, grafika
Wernisaż: 1 marca 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 30 marca 2013 roku
Galeria Nowa, Galeria Stara, Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
Łódź

Dodaj komentarz