• 2013-03-13

Gizela Mickiewicz pokazuje siłę codzienności

Od 15 marca w Galerii BWA w Zielonej Górze będzie można oglądać wystawę prac Gizeli Mickiewicz pt. Pokaz siły. Wystawa jest realizowana we współpracy z Galerią Stereo.

Gizela Mickiewicz, „Pokaz siły”, Galeria BWA w Zielonej Górze, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gizela Mickiewicz, „Pokaz siły”, Galeria BWA w Zielonej Górze, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W swoich najnowszych pracach Gizela Mickiewicz podważa porządek, który panuje w świecie przedmiotów. W codzienności, rzeczy występują wobec siebie w przewidywalnej, znajomej i naturalnej relacji, warunkowanej przez ich status i funkcję. Artystka wprowadza konflikt w ten ład, na siłę łączy niepasujące elementy, antagonizuje materiały, konfrontuje przeciwieństwa. Sprawdzając w ten sposób granice wytrzymałości przedmiotów, artystka testuje moment, do którego może się posunąć, stosując przemoc wobec nich.

Gizela Mickiewicz (ur. 1984) jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz autorką cyklów rysunkowych, instalacji i rzeźb. Brała udział w wystawach zbiorowych, m. in. Samsung Art Master 7, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, 6TM – 6 Biennale Młodych, Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko, The Museum Problem, Frutta Gallery w Rzymie czy Arbeitdisziplin, Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu oraz indywidualnych: Połyk na holu, Galeria Stereo w Poznaniu.

Kurator: Michał Lasota

Gizela Mickiewicz, Pokaz siły
Wernisaż: 15 marca 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 7 kwietnia 2013 roku
Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra

Dodaj komentarz