• 2013-03-09

Mrożek na bruku (i asfalcie)

Do 29 marca, na chodnikach w najważniejszych punktach Krakowa – na płycie Rynku Głównego, na Małym Rynku, na pl. Szczepańskim i Plantach – można spotkać charakterystycznego bohatera rysunków Sławomira Mrożka.

Rysunek promujący 3. tom Dzienników Sławomira Mrożka (źródło: materiały prasowe)

Rysunek promujący 3. tom Dzienników Sławomira Mrożka (źródło: materiały prasowe)

Od 7 marca w księgarniach dostępny jest  trzeci tom Dziennika Sławomira Mrożka, wydany nakładem Wydawnictwa Literackiego i obejmujący lata 1980-1989. Z tej okazji, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Wydawnictwo Literackie postanowiły … wyprowadzić Mrożka na ulice Krakowa.

Publikacja Dziennika Sławomira Mrożka to jedno z najważniejszych przedsięwzięć edytorskich dla polskiej kultury. Pisany przez kilkadziesiąt lat, w trzydziestu kilku miastach, kilkunastu krajach i na trzech kontynentach Dziennik Mrożka to dzieło wybitne, głęboko filozoficzne, a zarazem dostarczające wielu bezcennych informacji na temat życia wybitnego dramaturga.

To nie jedyne wydarzenie zaplanowane z okazji premiery książki. We wtorek (12 marca) o godz. 18.00 Wydawnictwo Literackie zaprasza do Sali Mehofferowskiej (ul. Długa 1) na spotkanie poświęcone Sławomirowi Mrożkowi. Wezmą w nim udział prof. Marta Wyka, prof. Maciej Urbanowski oraz prof. Jerzy Stuhr, który przeczyta fragmenty Dziennika. Rozmowę poprowadzi Magdalena Mikołajczuk, dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia.

Sławomir Mrożek, Dziennik, t.3
Wydawnictwo Literackie
Premiera: 7 marca 2013 r.

Dodaj komentarz