• 2013-03-06

Manufaktura światła – Z kosza na salony

16 marca o godz. 11.00 w Galerii Arsenał w Białymstoku studio projektowe DBWT poprowadzi warsztaty przetwarzania plastikowych odpadów w lampy pt. Manufaktura światła – Z kosza na salony.

Daria Burlińska – Cebula (źródło: materiały prasowe organizatora)

Daria Burlińska – Cebula (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każdy człowiek zużywa niewyobrażalne ilości tworzyw sztucznych, które aż proszą się, by – zamiast na śmietnik – trafić na salony. Studio projektowe DBWT.PL (Daria Burlińska i Wojtek Traczyk) pokieruje w trakcie warsztatów uczestnikami tak, aby bezwartościowe opakowania stały się eleganckimi lampami. Wymagany zapał, umiejętności się odnajdą.

Uczestnicy są proszeni o przyniesienie z sobą:

  • białych kubków/buteleczek po jogurtach typu Activia, Actimel, itp. z możliwością zdjęcia folii
  • butelek plastikowych np. po samochodowym płynie do szyb.

Poznańskie studio projektowe DBWT.PL tworzą Daria Burlińska i Wojtek Traczyk. Studio zajmuje się projektowaniem grafiki, wnętrz i wzornictwa przemysłowego, a ich dorobek prezentowany jest na najbardziej prestiżowych krajowych i światowych wystawach, m.in. w Mediolanie, Londynie, Hongkongu. Produkty DBWT.PL (m.in. nietypowe dekoracje świetlne) zostały docenione przez publiczność, ekspertów i klientów.

Studio DBWT.PL – oprócz pracy projektowej – publikuje w internecie wideoporadniki oraz prowadzi warsztaty kreatywne, w których zawodowy projektant pokazuje odbiorcy – krok po kroku – jak dostępnymi środkami wykonać dizajnerskie elementy wyposażenia wnętrz. Takie inicajtywy, z założenia projektantów, mają pobudzić w uczestnikach chęć samodzielnego tworzenia i odczarować mit, że design to luksus dla znudzonych bogaczy.

Warsztaty designerskie Manufaktura światła – Z kosza na salony
16 marca 2013 r., godz. 11.00
Galeria Arsenał
Białystok

Warsztaty realizowane w ramach projektu Plac Zabaw Arsenał 2013. Wymagana wcześniejsza rejestracja.

Dodaj komentarz