• 2013-03-06

Maria Sadowska na Dzień Kobiet

8 marca nakładem Fonografiki ukaże się nowa płyta Marii Sadowskiej zatytułowana Dzień Kobiet. Jest to pierwsza od czterech lat autorska płyta artystki, która  od wielu lat z powodzeniem realizuje swoje projekty zarówno na gruncie muzycznym jak i filmowym.

Maria Sadowska, „Dzień Kobiet", okładka (źródło: materiał prasowy)

Maria Sadowska, „Dzień Kobiet", okładka (źródło: materiał prasowy)

Maria Sadowska ma na koncie 9 płyt, z których wiele cieszyło się nie tylko uznaniem krytyków, ale i popularnością wśród słuchaczy. Jej pełnometrażowy reżyserski debiut o tym samym tytule (w kinach od 8 marca), jeszcze przed premierą zdobył wiele nagród, m.in. Grand Prix renomowanego MFF w Cottbus.

Sadowska jest pierwszą w naszym kraju reżyserką, która samodzielnie skomponowała muzykę do swojego filmu. Klasyczny soundtrack był jednak w tym przypadku jedynie początkiem tego niestandardowego wydawnictwa. Muzyczne tematy z filmu posłużyły jako baza do skomponowania piosenek, opowiadających o sprawach kobiet. Teksty, których współautorką jest pisarka i działaczka Katarzyna Brachu Bratkowska powstały w oparciu o cytaty ważnych myślicielek i filozofek. Ten wyjątkowy album jest zatem swego rodzaju hołdem złożonym kobietom i ich problemom. Na płycie znalazło się 9 utrzymanych w filmowym klimacie utworów, okraszonych przestrzennymi, trip-hopowymi brzmieniami. Całość stanowi niezwykłą muzyczną podróż od smutku i rozpaczy do siły i czystej radości wygenerowanej prosto z serca kobiety.

Maria Sadowska, Dzień Kobiet
Premiera: 8 marca 2013 roku
Fonografika

Dodaj komentarz