• 2013-03-06

Cafe Kulturalna: Loscil

23 marca w Cafe Kulturalna w Warszawie będzie miał miejsce koncert jednej z najważniejszych postaci legendarnej chicagowskiej wytwórni Kranky, mistrza ambientowych cięższych brzmień – Loscila. Jego najnowszy krążek, Sketches From New Brighton, znalazł się na liście większości rodzimych i zagraniczych zestawień prezentujących najlepszą muzykę wydaną w 2012 roku. Muzyk wystąpi w ramach cyklu koncertów The Dark Side of Warsaw.

Loscil - muzyk (źródło: materiały prasowe)

Loscil - muzyk (źródło: materiały prasowe)

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Sebastian Banaszczyk aka Bionulor, z zawodu aktor, na co dzień występujący na deskach teatru, który w wolnym czasie zajmuje się muzycznym recyklingiem. Jego muzyka w całości tworzona jest w drodze obróbki materiału dźwiękowego, bez użycia dodatkowych analogowych czy to wirtualnych instrumentów. Najnowszy, trzeci album Bionulora – Erik został zmasterowany przez samego Taylora Deupree i stanowi wariacje na temat Gymnopédies Erika Satie.

Wizualizacje podczas występów obu muzyków, będzie tworzyć rodzimy duet Fluidacje. Został on założony przez absolwentów warszawskiego ASP, braci Marcina i Tomka Ebert, którzy na swoim koncie mają m.in. wspólną trasę z Aphex Twinem. Panowie do tworzenia obrazów używają cieczy oraz urządzenia zbudowanego w ramach pracy dyplomowej na wydziale wzornictwa.

Perełką w programie jest muzyk, promotor i DJ, właściciel wytwórni Sangoplasmo Records, Lutto Lento. Na swoich nagraniach prezentuje powolne i repetytywne kolaże dźwiękowe będące miksturą drone’u, ambientu oraz muzyki eksperymentalnej. Tym razem premierowo wykona materiał z kasety Partitions, która ukaże się 11 marca nakładem brytyjskiej wytwórni Jehu & Chinaman.

Loscil
23 marca 2013 roku
Cafe Kulturalna w Warszawie

Dodaj komentarz