• 2013-03-06

Chłopcy Kontra Basia we Wrocławiu

8 marca w  Klubie Muzycznym Łykend we Wrocławiu zagra zespół Chłopcy Kontra Basia, muzyczne odkrycie ostatniego sezonu polskiej sceny world music.

Chłopcy Kontra Basia (źródło: materiał prasowy)

Chłopcy Kontra Basia (źródło: materiał prasowy)

Chłopcy Kontra Basia to nietypowy projekt, który łączy muzykę ludową z jazzem i soulem. Liderką zespołu jest Barbara Derlak, która pisze teksty, śpiewa, a także gra na klarnecie i na drumli. Oprócz niej na scenie pojawią się także kontrabasista Marcin Nenko i perkusista Tomasz Waldowski. Zespół za punkt wyjścia obiera sobie polski folklor, który następnie aranżuje po swojemu. Ponieważ w składzie nie ma instrumentu harmonicznego, takiego jak gitara czy fortepian, efektem tej pracy są utwory na pograniczu jazzu i tworzonej współcześnie muzyki ludowej. Chłopcy Kontra Basia są laureatami Mikołajków Folkowych 2011 oraz plebiscytu wydawnictwa World Music Network na najlepszy utwór w nurcie world music – Battle of Bands. Obecnie grupa pracuje nad debiutem fonograficznym.

Skład zespołu: Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla; Marcin Nenko – kontrabas; Tomasz Waldowski - perkusja, futujara.

Koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia
8 marca 2013 roku, godz. 20.00
Klub Muzyczny Łykend
Podwale 37/38, Wrocław

Dodaj komentarz