• 2013-03-06

Adam Mazur – Decydujący moment w Zielonej Górze

7 marca w Galerii BWA w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie z Adamem Mazurem, autorem książki Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku.

Adam Mazur, „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Mazur, „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku. Pierwsza książka prezentująca ostatnią dekadę polskiej fotografii. Sylwetki i prace najważniejszych twórców – od fotografii artystycznej, reporterskiej, po fotografię mody. W obszernym wstępie autor porządkuje i interpretuje najciekawsze zjawiska. Decydujący moment to książka dla wszystkich, których fascynuje bogactwo współczesnej fotografii; pozycja obowiązkowa zarówno dla kolekcjonerów, jak i dla osób dopiero poszukujących swojej drogi w tej różnorodnej i wciąż rozwijającej się dziedzinie. Publikacja prezentuje sylwetki 92 współczesnych polskich fotografów, ponad 500 kolorowych zdjęć i jest syntetycznym obrazem najbardziej interesujących zjawisk w nowej polskiej fotografii.

Adam Mazur (ur. 1977) – krytyk, historyk sztuki, amerykanista. Pracuje jako kurator CSW Zamek Ujazdowski, gdzie przygotował m.in. wystawy: Nowi dokumentaliści, Efekt czerwonych oczu, Schizma, Świat nie przedstawiony, jest także autorem licznych wystaw organizowanych w instytucjach polskich i zagranicznych. Napisał książki: Kocham fotografię (2009) i Historie fotografii w Polsce 1839–2009 (2010). W latach 2004–2011 był redaktorem naczelnym magazynu Obieg. Publikuje w prasie krajowej i zagranicznej. Stale współpracuje z Kwartalnikiem Fotografia i Dwutygodnikiem.

Adam Mazur, Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku
Spotkanie odbędzie się 7 marca 2013 roku o godzinie 19.00
Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra

Dodaj komentarz