• 2013-03-04

Dzidek, Stefan Wroński

Nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się książka Dzidek autorstwa Stefana Wrońskiego. Jest to niezwykła historia chłopaka z warszawskiego Śródmieścia, który dorastał w barwnych latach trzydziestych.

„Dzidek", Stefan Wroński, okładka (źródło: materiał prasowy)

„Dzidek", Stefan Wroński, okładka (źródło: materiał prasowy)

Dzidek prowadzi łobuzerski tryb życia, zadziera z kim popadnie, ma paczkę kumpli – też niezłych andrusów. Wkrótce wpakuje się w naprawdę poważną aferę. Jego rodzina jest bowiem w posiadaniu niezwykle cennej ikony, a ta staje się przedmiotem zainteresowania szemranych postaci z bandyckich zakamarków Woli…

Dzidek to opowieść o Warszawie, o mieście kamieniczników, kupców, Żydów, muzyków, awanturników, doliniarzy i pijaków. To historia o dorastaniu, rodzinie, miłości – słowem o czasach beztroski, nad którymi nieuchronnie zbierają się czarne chmury, by w końcu zmienić się w hitlerowską nawałnicę.

Stefan Wroński jest dziennikarzem, od 8 lat związanym z prasą i telewizją. Współpracował m.in. z tygodnikiem Wprost, Rzeczpospolitą i TVP Olsztyn. Aktualnie reporter Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Podróżnik: ostatnie lata spędził na włóczędze pomiędzy Francją, Stanami Zjednoczonymi i Indiami. Żeglarz: pomagał organizować Szkołę pod żaglami, pracował na Karaibach na żaglowcu Fryderyk Chopin.

Dzidek, Stefan Wroński
Premiera: luty 2013 roku
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dodaj komentarz