• 2013-03-03

Mood Indigo w czerwcu w kinach

Od 21 czerwca na ekranach polskich kin będzie można oglądać nowy film Michela Gondry’ego pt. Mood Indigo.  

Mood Indigo, reż. Michel Gondry (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Mood Indigo, reż. Michel Gondry (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Aktualizacja, 4 czerwca 2013 r.: Premiera została przesunięta na 5 lipca. Film będzie pokazywany pod polskim tytułem Dziewczyna z lilią. 

Michel Gondry – nagrodzony Oscarem twórca Zakochanego bez pamięci z Jimem Carey’em i Kate Winslet oraz Jak we śnie z Gaelem Garcíą Bernalem. Już wkrótce polscy widzowie będą mieli okazję oglądać jego najnowsze dzieło Mood Indigo (L’Ecume des jours). Reżyser zaprosił do współpracy przy tym projekcie najbardziej znane gwiazdy francuskiego kina. Można spotkać tu zarówno piękną Amelię, jednego z Nietykalnych, jak i przystojnego Heartbreakera.

Colin – młody i bogaty wynalazca – ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę – w jej płucach zaczyna rozwijać się lilia wodna. Colin postanawia sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

Nowy film Gondry’ego to ekranizacja międzynarodowego bestsellera Piana złudzeń autorstwa Borisa Viana – francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru.

Mood Indigo
Produkcja: Francja 2013
Reżyseria: Michel Gondry
Scenariusz: Michel Gondry, Luc Bossi, Boris Vian
Obsada: Audrey Tautou, Romain Duris, Omar Sy, Jamel Debbouze, Gad Elmaleh
W kinach od 21 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz