• 2013-03-02

9. Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF – nabór filmów

Do 19 kwietnia 2013 roku trwa nabór filmów na 9 edycję Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF. Konkurs kilOFF skierowany jest do młodych, niezależnych i pełnych pasji twórców filmowych w wieku od 15 do 30 lat.

Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF w Katowicach - baner (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF w Katowicach - baner (źródło: materiały prasowe)

Zgłaszać można wyłącznie filmy krótkometrażowe zrealizowane w dowolnej formie, technice i gatunku, nie przekraczające 30 minut.

Od 9 edycji do udziału w konkursie kilOFF organizatorzy zapraszają również studentów szkół filmowych. Idea festiwalu pozostaje przy promocji niezależnych działań twórczych, dlatego studenci kierunków filmowych nie mogą zgłaszać filmów szkolnych. Od tegorocznej edycji Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF szczególną uwagę przywiązywać będzie do procesów kształtujących wzajemną wymianę inspiracji między środowiskiem filmowym a środowiskami artystycznymi w Polsce. Kino jest sztuką – rozwój kina powinien uwzględniać przeobrażenia realizowane w każdej przestrzeni artystycznej. Do udziału w konkursie kilOFF szczególnie organizatorzy zapraszają twórców, którzy na co dzień realizują się w artystycznych działaniach bezpośrednio nie związanych ze światem filmu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w Katowicach w dniach od 12 do 16 czerwca. Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

9. Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF
Od 12 do 16 czerwca 2013 roku
Nabór filmów: do 19 kwietnia 2013 roku
Katowice

Dodaj komentarz