• 2013-02-27

Odrzuć perspektywę – konkurs Fresh Zone

Do 14 kwietnia można zgłaszać projekty do konkursu Fresh Zone, adresowanego do studentów i absolwentów akademii sztuk pięknych, architektury oraz uczelni wyższych posiadających kierunki artystyczne. Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu to Podgórze: Odwróć perspektywę!. Autorzy maksymalnie trzech najciekawszych projektów otrzymają po pięć tysięcy złotych na ich realizację w ramach krakowskiego Grolsch ArtBoom Festivalu (7-28 czerwca), na terenie Dzielnicy XIII Podgórze.

Konkurs Fresh Zone, Grolsch ArtBoom Festival, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs Fresh Zone, Grolsch ArtBoom Festival, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podgórze przeżywa renesans, staje się modne i zaczyna tętnić życiem, jest dzielnicą z ogromnym potencjałem, uwielbianą przez artystów. W tej sytuacji wskazanie tej właśnie dzielnicy jako tematu przewodniego konkursu Fresh Zone i całego Grolsch ArtBoom Festivalu było dla nas naturalnym wyborem

Mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Fresh Zone stworzono z myślą o umożliwieniu najmłodszemu pokoleniu artystów debiutujących w świecie sztuki prezentacji swoich prac. Tak jak w poprzednich edycjach, także w tym roku w konkursie mogą wziąć udział zarówno interdyscyplinarne kolektywy, jak i indywidualni artyści. Co ważne, żaden z uczestników, w chwili składania dokumentacji konkursowej nie może mieć więcej niż 30 lat.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej formie i technice. Do projektu należy dołączyć: krótki opis merytoryczny, specyfikację techniczną, opis realizacji, uzasadnienie wyboru miejsca realizacji projektu i jego wizualizację w konkretnej przestrzeni Podgórza (plik graficzny w formacie .pdf lub .jpg), a także plan działania związany z próbą pozyskania aprobaty i wsparcia ze strony użytkowników przestrzeni, w której zrealizowany zostanie projekt.

To, co szczególnie ważne: projekt musi powstać specjalnie na Fresh Zone, nie może być wcześniej zgłoszony ani prezentowany w innym konkursie.

Kapituła konkursowa oceniająca zgłoszone prace będzie premiować: uwzględnienie charakteru i specyfiki miejsca, interakcję z odbiorcą, interdyscyplinarność, innowacyjność, a także nawiązanie do tematu przewodniego konkursu.

Nagrodzone w konkursie Fresh Zone projekty co roku są realizowane w ramach odbywającego się w czerwcu w Krakowie Grolsch ArtBoom Festivalu i co roku spotkają się z ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz mediów.

Fresh Zone, Podgórze: odrzuć perspektywę!
Zgłoszenia należy przysyłać do 14 kwietnia 2013 toku
Dodatkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a całość przesłać na adres freshzone@artboomfestival.pl.
Grolsch ArtBoom Festival
Kraków

Dodaj komentarz