• 2013-02-27

Klejnoty – komedia kryminalna w Teatrze Powszechnym w Radomiu

8 marca w Teatrze Powszechnym w Radomiu odbędzie się premiera spektaklu Klejnoty w reżyserii  Bogusława Semotiuka. Jest  to śmieszna, rozgrywająca się w zawrotnym tempie komedia z wątkiem kryminalnym w tle.

„Klejnoty", reż. Bogusław Semotiuk, zdjęcia z prób, fot. Michał Sołśnia (źródła: materiał prasowy)

„Klejnoty", reż. Bogusław Semotiuk, zdjęcia z prób, fot. Michał Sołśnia (źródła: materiał prasowy)

Współwłaściciel salonu jubilerskiego Roger Fogg jest statecznym kawalerem, stroniącym od niespodzianek domatorem, ceniącym ponad wszystko spokój i leniwy rytm swojego unormowanego życia. W tym ustabilizowanym ciepełku nie wszystko jest jednak tak przewidywalne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Fogg okazuje się być bowiem nieokiełznanym uwodzicielem, sprytnym oszustem, a także… groźnym włamywaczem, okradającym samego siebie. I na dodatek ma wspólnika. A to jeszcze nie koniec niespodzianek!

W spektaklu występują:  Katarzyna Dorosińska (gościnnie), Karolina Łękawa, Marek Braun, Adam Majewski, Wojciech Wachuda.

Bogusław Semotiuk (ur. 7 lipca 1952 w Łodzi) to polski aktor teatralny i filmowy. W 1979 roku skończył Wydział Aktorski w PWSFTviT w Łodzi. Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach 2001–2004 był dyrektorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i w latach 2004–2007 Teatru Nowego w Słupsku. Jest pedagogiem na wydziale aktorskim w łódzkiej PWSFTviT, oraz na wydziale aktorskim WSHE, ktorego jest opiekunem.

Klejnoty, reż. Bogusław Semotiuk
Premiera: 8 marca 2013 roku, godz. 18.00
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego
Radom

Dodaj komentarz