• 2013-02-27

Clouds – nowa płyta Maćka Szymczuka

28 lutego ukaże się nowa płyta Maćka Szymczuka zatytułowana Clouds, która rozwija kontemplacyjne tematy zainicjowane na wydanej w 2011 roku płycie Ways.

Maciej Szymczuk (źródło: materiały prasowe)

Maciej Szymczuk (źródło: materiały prasowe)

W swoich dotychczasowych projektach muzycznych Maciek splata ambient, muzykę etniczną i eksperymentalną elektronikę w atmosferyczną muzykę na pograniczu snu i jawy. Podobnie jest na Clouds. Muzyka, którą tu odnajdziemy jest zmienna – jak natura tytułowych chmur. Bywa delikatna, eteryczna i zwiewna, by za moment zagrzmieć burzowo i mrocznie – co odzwierciedla już sama okładka. Mimo różnorodności słyszalnej w poszczególnych utworach, wszystko splata się w spójną całość, sprzyjając wyciszeniu i medytacji, bo i więcej tu muzycznych plam, w których można się zatracić, niż porywających rytmów.

Do Clouds dołączono muzyczny bonus – CDR Rare species. Vol. 1, na którym oprócz zremiksowanych utworów z Clouds (autorstwa Andrew Lagowskiego, Blare For A, Dead Factory, Michaela Hoffmanna i Xenoton), znajdziemy kilka remiksów Maćka – zrobionych m.in. dla kIRk i Echoes Of Yul. Oprócz tego – jego utwory umieszczane na różnych wydawnictwach oraz te wcześniej niepublikowane – wszystkie pierwszy raz zebrane na jednej płycie.

„Clouds", okładka (źródło: materiały prasowe)

„Clouds", okładka (źródło: materiały prasowe)

Wersję koncertową nowych (i nie tylko) utworów będzie można usłyszeć podczas występu Maćka Szymczuka w Tychach. Koncert odbędzie się 22 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Centrum Kultury. Na scenie zobaczymy także Mariusza Ozia Orzechowskiego, który wystąpił gościnnie na nowej płycie Maćka.

Maciej Szymczuk Clouds
28 lutego 2013 roku

Dodaj komentarz