• 2013-02-26

Spotkanie z Tomaszem Budzyńskim w Warsztatach Kultury

28 lutego w Warsztatach Kultury w Lublinie w ramach cyklu Book it! odbędzie się spotkanie z Tomaszem Budzyńskim oraz projekcja filmu Podróż na wschód.

Tomasz Budzyński (źródło: materiały prasowe)

Tomasz Budzyński (źródło: materiały prasowe)

Pierwszy Book it! w nowym roku będzie okazją do spotkania z jedną z postaci polskiej sceny alternatywnej – Tomaszem Budzyńskim. Tradycyjnie już, pretekstem do spotkania będzie książka autorstwa gościa – Soul Side Story – wydana w 2011 roku nakładem wydawnictwa In Rock, ale też pełnometrażowy film artysty – Podróż na Wschód, nawiązujący tytułem do jednego z najsłynniejszych utworów Armii.

Tematów do rozmowy nie powinno zabraknąć, bo i wątków, jakich dotyka Budzyński w obu dziełach, jest co najmniej kilka. Podróż na Wschód to z jednej strony film fabularnie oparty na opowiadaniu Maszynista Grot Stefana Grabińskiego, z drugiej fascynująca, 25-letnia historia zespołu Armia. Natomiast Soul Side Story to ponad 400 stronicowa biografia Budzyńskiego – artysty wszechstronnego, malarza, poety, filozofa, wreszcie muzyka, lidera kultowej Siekiery, wspomnianej już Armii, 2Tm 2,3 czy formacji Budzy i Trupia Czaszka.

Program spotkania:

  • godz. 18.00 – projekcja filmu Podróż na wschód w reż. Tomasza Budzyńskiego, czas 103’
  • godz. 20.00 – spotkanie z artystą, prezentacja książki Soul Side Story, wydawnictwo In Rock

Book it! – spotkanie z Tomaszem Budzyńskim
28 lutego 2013 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz