• 2013-02-26

Łukasz Borowski – projekt Małe Kino w Dużym Pokoju

27 lutego  w pracowni Duży Pokój w Warszawie będzie miała miejsce projekcja filmu dokumentalnego 3 dni wolności, którego reżyserem jest Łukasz Borowski. Jest to piąty pokaz filmowy w ramach projektu Małe Kino w Dużym Pokoju.

„3 dni wolności”, reż. Łukasz Borowski - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„3 dni wolności”, reż. Łukasz Borowski - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Po piętnastu latach Piotr opuszcza więzienie. Najprostsze czynności stanowią dla niego prawdziwe wyzwanie. Zagubiony i oszołomiony, a jednocześnie zafascynowany stara się zrozumieć dzisiejszy świat. Nie to okaże się jednak dla niego najtrudniejsze. W ciągu przepustki będzie musiał zmierzyć się ze swoim życiem, ocenić przeszłość i szanse na przyszłość, wybrać to, co dla niego najważniejsze. W jaki sposób wykorzysta trzy dni wolności?

Film powstał w ramach Programu Dokumentalnego prowadzonego przez Szkołę Wajdy. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem Łukaszem Borowskim

Łukasz Borowski ukończył Wydział Prawa i Administracji, PWSFTviT w Łodzi oraz Kurs Dokumentalny w Szkole Wajdy. Pracował jako montażysta i drugi reżyser przy produkcji filmów dokumentalnych i fabularnych. Jest autorem zdjęć do filmu Nogami w górę, głową w dół, prezentowanego m.in. na festiwalu Era Nowe Horyzonty i Gdynia Film Festival.

Filmografia:

  • Zrobione, załatwione – film dokumentalny PWSFTviT, montaż
  • W co się bawić- PWSFTviT – film dokumentalny, montaż
  • Szept - OTVM – film dokumentaln, montaż
  • Nogami w górę, głową w dół – film fabularny, zdjęcia
  • 8,5 hektara – prod. Wajda Studio – film dokumentalny, reżyseria, zdjęcia

Projekt organizują wspólnie Redakcja MovieBook.pl i Pracownia Duży Pokój. Małe Kino w Dużym Pokoju to reakcja na poszukiwanie przez widzów dostępu do polskich filmów krótko i średniometrażowych.

Filmy te są wyjątkowym medium opowiadającym historie o życiu zwykłych ludzi. W ciągu kilku lub kilkunastu minut mamy okazję zapoznać się z bohaterami, których na co dzień mijamy obojętnie na ulicach polskich miast. To doskonała okazja do promowania młodych twórców, którzy do perfekcji doprowadzają swoje małe obrazy, do których na co dzień widzowie nie mają dostępu.

Pokazy filmowe w Pracowni Duży Pokój dają możliwość prezentacji filmów, których brakuje w kinowych repertuarach. Dla autorów to możliwość spotkania się z publicznością. Okazja do prezentacji swojej twórczości. Dla widzów to szansa na zapoznanie się z filmami, do których nie mają dostępu, a także to sposobność poznania ludzi, którzy przekładając emocje na filmowe obrazy, dzielą się swoimi refleksjami i spojrzeniem na świat.

Projekt Małe Kino w Dużym Pokoju
27 lutego 2013 roku
Pracownia Duży Pokój
Warszawa

Dodaj komentarz