• 2013-02-26

Fincek, Kielar, Łoznikow, Marek, Morawietz w 5.

Od 9 marca w mia Art Gallery we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. 5. będącą historią wspomnień, żartów i introwertycznych notatek myśli artystów. W ramach ekspozycji swoje prace pokażą: Ziemowit Fincek, Grzegorz Łoznikow, Wojtek Kielar, Michał Marek i Robert Morawietz.

Ziemowit Fincek, „Rana cięta czasoprzestrzeni” technika własna na płótnie, 120x120 cm, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ziemowit Fincek, „Rana cięta czasoprzestrzeni” technika własna na płótnie, 120x120 cm, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Powidoki pejzaży i miejsc z dzieciństwa, notatki z powietrza, fragmenty starych podręczników i wyobrażenia ze snów układają się w obraz nostalgicznego i zabawnego zarazem świata pięciu twórców – mężczyzn. Kalejdoskop technik, światy w światach, drugie dna – to zobaczy widz wystawie. Duże płótna i malutkie kolaże rysunkowe wprowadzą w świat widziany oczami kreatorów, otwierając pole do własnych fantazji, skojarzeń i poruszeń.

Ziemowit Fincek urodzony w 1988r. w Kaliszu. W 2009 roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale malarstwa i rzeźby. W 2011 roku studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji na wydziale malarstwa. W 2013 roku obronił pracę licencjacką w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Malarstwo.

Grzegorz Łoznikow urodzony w Jeleniej Górze. W roku 2007 rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku rzeźby. W roku 2010-2011 odbywał półroczne stypendium zagraniczne w Academy of Fine Art in Tjanjin w Chinach podczas pobytu zrealizował serie murali i akcji performance na terenie dzielnic Hutong. Rysuje, tworzy kolaże, instalacje i murale.

Michał Marek, „Klen”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Marek, „Klen”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Kielar urodzony w 1980r. W 2008 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplomem z malarstwa, w 2003 roku przebywał na stypendium w Kunst Akademie Munich. Maluje, rysuje, tworzy grafiki.

Michał Marek urodzony w 1980r w Krośnie na Podkarpaciu. W latach 2000 – 2005 studia na ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, zakończone dyplomem z zakresu malarstwa sztalugowego oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce. Od października 2006 roku asystent w katedrze malarstwa na ASP we Wrocławiu, obecnie finalizuje doktorat na macierzystej uczelni. Uprawia głównie malarstwo i rysunek, tworzy także instalacje.

Robert Morawietz urodzony w 1980r. w Kędzierzynie-Koźlu. Studia na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom w 2008r. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, ilustracją. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Fincek, Kielar, Łoznikow, Marek, Morawietz, 5.
Wystawę można oglądać od 9 marca 2013 roku
Wystawa potrwa do 9 kwietnia 2013 roku
mia Art Gallery
ul. Czysta 4
Wrocław

Dodaj komentarz