• 2013-02-25

Dzieci z Bullerbyn we Wrocławiu

9 marca na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu będzie miała miejsce prapremiera spektaklu Dzieci z Bullerbyn autorstwa Astrid Lindgren. Reżyserką sztuki jest Anna Ilczuk.

„Dzieci z Bullerbyn”, reż. Anna Ilczuk - próba spektaklu (źródło: materiały prasowe)

„Dzieci z Bullerbyn”, reż. Anna Ilczuk - próba spektaklu (źródło: materiały prasowe)

Powieść Astrid Lindgren od pół wieku wygrywa w cuglach wszystkie plebiscyty na ukochaną książkę dzieciństwa. Od kiedy przetłumaczyła ją na polski Irena Wyszomirska, na Dzieciach z Bullerbyn wychowało się wiele pokoleń Polaków. W tej opowieści jest to, za czym najbardziej we wspomnieniach tęsknimy i czego pragnęlibyśmy dla naszych dzieci – wspaniałe, wolne, szczęśliwe dzieciństwo, spędzone na zabawie i wśród przyjaciół. Pewnie to decyduje o jej nieprzemijającej popularności. Teraz historia o dzieciach z małej szwedzkiej osady trafia na deski naszego teatru w adaptacji Anny Ilczuk. Wciągniemy do tworzenia tego spektaklu dzieci – to one za każdym razem na nowo będą współautorami jego scenografii. Gwarantujemy dużo śmiechu i wspólnej zabawy aktorów z dziećmi.

Obsada: Lisa – Marta Zięba, Britta – Dagmara Mrowiec, Anna – Sylwia Boroń, Lasse – Michał Mrozek, Bosse – Andrzej Kłak, Olle – Marcin Pempuś.

Ponieważ każdorazowo przed spektaklem dzieci współtworzą scenografię, chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt z Działem marketingu i powinni przybyć 45 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Liczba miejsc w grupie scenograficznej jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Dzieci z Bullerbyn, reż. Anna Ilczuk
Premiera: 27 marca 2013 roku
Teatr Polski we Wrocławiu

Dodaj komentarz