• 2013-02-22

Wideo – prezentacje startują w Zamku Ujazdowskim

Od 23 lutego w piwnicach CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie będą wyświetlane Wideo prezentacje prac z Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Współczesnej CSW. W ramach pokazów wideo swoje prace zaprezentują: Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki, Grzegorz Drozd, Philipp Messner, Mateusz Sadowski, Alicja Żebrowska.

„Wideo – prezentacje”, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wideo – prezentacje”, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Wideo – prezentacje jest kolejnym projektem prezentującym prace z Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Współczesnej CSW Zamek Ujazdowski. Tym razem przedstawiane są realizacje wideo zakupione lub pozyskane do zbiorów w ostatnim czasie, głównie w 2012 roku.

Wystawa Wideo-prezentacje eksponowana jest równolegle ze stałym programem sztuki wideo realizowanym w CSW pod nazwą VIDEO ROOM, w ramach którego – co drugi poniedziałek – pokazywane są najlepsze i najnowsze kreacje sztuki wideo renomowanych polskich i zagranicznych twórców.

Wideo – prezentacje przedstawiają prace młodszych autorów związanych ze środowiskiem poznańskim, a także dla podkreślenia ciągłości dokonujących się zmian w obszarze sztuki współczesnej prace Alicji Żebrowskiej i Grzegorza Drozda. Istotnym uzupełnieniem jest prezentacja wideo Philippa Messnera, młodego artysty z Niemiec, który zrealizował swoje prace podczas programu stypendialnego w A-I-R CSW w latach 2011 i 2012 w Warszawie.

Kurator: Marek Grygiel

Większość prezentowanych prac jest udostępniona szerszej publiczności po raz pierwszy.

Wideo prezentacje. Prezentacja prac z Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Współczesnej CSW
Autorzy: Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki, Grzegorz Drozd, Philipp Messner, Mateusz Sadowski, Alicja Żebrowska
23 lutego – 14 kwietnia 2013 roku
Piwnice CSW Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz