• 2013-02-22

7 dni w Hawanie w kinach od kwietnia

19 kwietnia na ekrany polskich kin wchodzi film 7 dni w Hawanie. W filmie zagrał Daniel Brühl, którego międzynarodowa kariera rozwinęła się po wystąpieniu u boku Brada Pitta w filmie Quentina Tarantino Bękarty Wojny.

„7 dni w Hawanie”, reż. zbiorowa - plakat (źródło: materiały prasowe)

„7 dni w Hawanie”, reż. zbiorowa - plakat (źródło: materiały prasowe)

Z pewnością wiele osób pamięta młodego i przystojnego Daniela Brühla z filmu Good Bye Lenin!, gdzie zagrał główną rolę. W filmie 7 dni w Hawanie, u boku takich sław jak Benicio del Toro, Emir Kusturica, Gaspar Noé i śmietanki obsypanych nagrodami czołowych reżyserów współczesnego kina, miał wreszcie okazję pokazać pełnię kunsztu aktorskiego i uwieść piękną piosenkarkę mieszkającą w stolicy Kuby – Cecilię.

7 dnia w Hawanie, to film producentów nagrodzonego Oscarem dzieła Stevena Soderbergha Traffic, rozgrywający się w ciągu tygodnia w stolicy Kuby. Pełen energii, nowoczesny i eklektyczny portret miasta, widzianego oczami mieszkańców i zachwyconych przyjezdnych, których losy przewijają się w kilku barwnych epizodach. Każdy dzień stanowi segment reżyserowany przez innego twórcę. Wśród nich są Julio Medem (Krowy, Lucia i seks), Laurent Cantet (nagrodzona Złotą Palmą Klasa), debiutujący za kamerą Benicio del Toro, Gaspar Noé (Nieodwracalne, Wkraczając w pustkę), Pablo Trapero (Lwica) i Elia Suleiman (Czas, który pozostał, Boska interwencja). Scenariusz 7 Dni w Havanie jest dziełem kubańskiego powieściopisarza Leonardo Padury Fuentesa.

Dwadzieścia lat pracy przed kamerą może zmęczyć każdego. Dlatego dobrze jest przewietrzyć umysł i spróbować czegoś nowego. Oczywiście nie będę Was czarował. Przejście od aktorstwa do reżyserii bywa przytłaczające. To uczucie, które można porównać do chwili, gdy porywa cię morska fala. Rzuca tobą niemiłosiernie i w końcu nie wiesz, gdzie jest góra, a gdzie dół. Ale z drugiej strony była to jedna z najlepszych chwil w moim życiu. Teraz wiem, że reżyseria jest niczym jedzenie wielgachnego steku albo… dobry seks.

Benicio Del Toro

Obsada: Daniel Brühl (Bękarty wojny, Goodbye Lenin, Uczeń czarnoksiężnika, Dwa dni w Paryżu, Ultimatum Bourne’a), Emir Kusturica (Czas Cyganów, Underground, Podwójny blef, Wdowa św. Piotra), Josh Hutcherson (Wszystko w porządku, Igrzyska śmierci, Most do Terabithii, Podróż do wnętrza Ziemi 3D), Elia Suleiman.

7 dni w Hawanie, reż. zbiorowa
Premiera: 19 kwietnia 2013 roku
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz