• 2013-02-22

Ergonomia i projektowanie koncepcyjne – arena DESIGN 2013

5 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich arena DESIGN, Meble Polska oraz Home Decor już po raz piąty spotkają się przedstawiciele branży projektowej, meblarskiej i wnętrzarskiej.

Fot. Agencja fotograficzna Fotobueno, arena DESIGN w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Agencja fotograficzna Fotobueno, arena DESIGN w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stworzenie silnego bloku tematycznego umożliwia przyjeżdżającym do Poznania projektantom, przedsiębiorcom, architektom i architektom wnętrz nie tylko zapoznanie się z jak najbardziej kompleksową i przekrojową ofertą oraz z najnowszymi trendami i tendencjami, ale także budowanie wielopoziomowych relacji pozwalających na kreowanie wizerunku i wzmacnianie pozycji na rynku.

Specjaliści z różnych gałęzi przemysłu, producenci, wykładowcy uczelni artystycznych oraz projektanci z kraju i Europy poruszać będą kwestie związane z funkcjonalnością produktu oraz celem jego powstania, czyli ze wszystkim tym, co powinno determinować jego finalny kształt. Wśród tematów tegorocznych dyskusji ważne miejsce zajmie zatem design uczestniczący oraz innowacyjność rozumiana jako całościowe spojrzenie na projekt oraz jego rolę w zmieniającym się technologicznie otoczeniu człowieka. Nie zabraknie również rozmów o produkcyjnej fazie tworzenia – wykonanie warunkuje bowiem funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania produktu tak samo jak dobry projekt.

Z ergonomią, ale także z minimalizmem i dostosowaniem do indywidualnych potrzeb użytkowników szczególnie silnie kojarzy się design skandynawski. Organizatorzy arena DESIGN postanowili zatem zaprosić na najbliższą edycję trzy szwedzkie projektantki tworzące grupę Front Design: Sofię Lagerkvist, Charlotte von der Lancken i Annę Lindgren. Ich projekty wymykają się jednoznacznej interpretacji i jednocześnie są świetnym przykładem wykorzystania zasad ergonomii w projektowaniu koncepcyjnym. Idea stojąca za projektem jest dla tej szwedzkiej grupy tak samo ważna jak inne wyznaczniki składające się na dobry projekt – stąd często funkcjonalność i wygoda użytkowania spotykają się tu z ekstrawagancką formą.

arena DESIGN 2013
Spotkania potrwają od 5 do 8 marca 2013 roku
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14
Poznań

Dodaj komentarz