• 2013-02-21

Poszukiwanie Eurydyki w Teatrze Pieśń Kozła

1, 2 i 3 marca 2013 o godz. 20.00 w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu odbędą się premierowe pokazy spektaklu pt. We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice w wykonaniu Odra Ensemble. Spektakl inspirowany mitem o Orfeuszu i Eurydyce to porywająca opowieść o miłości, która przekracza nawet granice śmierci. W międzynarodowym zespole znaleźli się artyści z Australii, Kanady, Finlandii, Grecji, Włoch, Polski i USA. Projekt reżyserowany jest przez Anu Salonen, aktorkę Teatru Pieśń Kozła.

„We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice", reż. Anu Salonen, fot. Karol Jarek

„We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice", reż. Anu Salonen, fot. Karol Jarek

Artyści spotykali się w ciągu ostatnich trzech lat podczas krótkich, intensywnych sesji pracy, wymieniając doświadczenia, które zdobyli podczas indywidualnych wypraw badawczych. Poszukiwali materiału do spektaklu w wielu krajach, m.in. w Kenii, Indiach, we Włoszech, na Kubie i Bałkanach. Różne tradycje muzyczne i praktyki wykonawcze stopniowo wzbogacały powstający spektakl, którego finalną odsłonę będzie można obejrzeć na deskach Teatru Pieśń Kozła.

Elementem spajającym wszystkie nasze  poszukiwania artystyczne jest zagadnienie odchodzących w niepamięć kultur. Źródłem, z którego korzystamy, są nie tylko badania nad różnymi tradycjami, ale również elementy kulturowej różnorodności, użyte i przetworzone podczas budowania spektaklu

– wyjaśnia Anu Salonen, reżyserka spektaklu.

Zespół zamierza kontynuować swoją pracę badawczą, opartą o zasady muzyczności, fizyczności i ludzkiej wspólnoty, a także prezentować spektakl w Polsce i za granicą.

„We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice", reż. Anu Salonen, fot. Karol Jarek

„We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice", reż. Anu Salonen, fot. Karol Jarek

Oprócz pełnej namiętności tragicznej historii widzowie mogą spodziewać się niezwykłych pokazów akrobatycznych. Aktorzy podczas prób eksplorowali różne możliwości pokonywania praw grawitacji, wykorzystując dynamiczny trening ruchowy. Mroczny, wieloznaczny tytuł spektaklu We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice to zarówno aluzja do wędrówki bohatera w zaświatach, jak i metafora historii opowiedzianej z punktu widzenia Eurydyki. Jej refleksje i pieśni, jak również pełne znaczenia momenty ciszy, składają się na historię miłosną, która na długo zapada w pamięć.

W spektaklu występują: Julianna Bloodgood, Joshua Doerksen, Janie Gibson, Daniel Han, Alexandra Kazazou, Diego Pileggi, Dimitris Varkas

We Will Leave Only Bone: Reflections of Eurydice, Odra Ensemble
Premiera: 1, 2 i 3 marca 2013, godz. 20.00
Teatr Pieśń Kozła
Wrocław

Dodaj komentarz