• 2013-02-21

Peter Hook na dwóch koncertach w Polsce

26 marca w krakowskim Kwadracie oraz 27 marca w warszawskim klubie Palladium wystąpi Peter Hook z zespołem The Light.

Peter Hook (źródło: materiały prasowe)

Peter Hook (źródło: materiały prasowe)

Muzycy wykonają zestaw najsłynniejszych nagrań Joy Division, w tym w całości albumy Unknown Pleasures oraz Closer. Nie zabraknie zatem takich utworów jak Disorder, She’s Lost Control czy Shadowplay, a także Isolation czy Heart And Soul.

Peter Hook zagra wraz z zespołem The Light. Pierwsze wykonanie albumu Unknown Pleasures wraz z tą grupą miało miejsce w maju 2010 roku w reaktywowanym przez Hooka klubie Factory. Występ spotkał się z doskonałym odzewem publiki oraz mediów. Podkreślano niezwykle wierne odwzorowanie nagrań legendarnej grupy i uznano ten projekt za doskonały hołd dla Iana Curtisa. Rok temu w lutym także polska publiczność miała okazję sprawdzić na żywo w jakiej formie jest Peter Hook. Występ spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Peter Hook to legenda brytyjskiej rockowej sceny. Basista i założyciel Joy Division oraz New Order, grał także w grupach Monaco, Revenge, Freebass (wspólny projekt z basistą The Stone Roses – Manim oraz basistą The Smiths – Andy’m Rourke). W latach 80-ych zajmował się także produkcją nagrań takich zespołów jak Inspiral Carpets czy The Stone Roses. Silnie związany ze sceną manchesterską skupioną wokół klubu Hacienda (Hook był jego współwłaścicielem przez kilka lat). Jeden z bohaterów filmów fabularnych 24 Hour Party People Michaela Winterbottoma oraz Control Antona Corbijna.

Peter Hook z zespołem The Light
26 marca 2013 roku, Klub Kwadrat w Krakowie
27 marca 2013 roku, Klub Palladium w Warszawie

Dodaj komentarz