• 2013-02-18

Warsztaty rodzinne w Galerii Arsenał

23 lutego od godz. 10.00 w białostockiej Galerii Arsenał odbędą się warsztaty rodzinne tworzenia form/przedmiotów użytku codziennego z filcu technicznego oraz naturalnego.

Projekt i wykonanie: Karolina Maksimowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt i wykonanie: Karolina Maksimowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głównym składnikiem warsztatów będzie filc – tworzywo niezwykłe – z jednej strony nowoczesne, a z drugiej tak bardzo nawiązujące do natury. Dotychczas filc zazwyczaj znajdował przemysłowe zastosowanie zaliczając to tego np. produkcję kapeluszy, obuwia, różnego rodzaju uszczelek czy też wykładzin izolacyjnych. Teraz ukazuje swoje zupełnie nowe oblicze, jest wspaniałym materiałem do stworzenia ciekawych form wnętrzarskich, torebek, różnego rodzaju biżuterii oraz wielu wielu innych. Kryje się za tym filozofia mówiąca iż niezależnie od wcześniejszego przeznaczenia każdy materiał w naszych rękach może stać się tym czym zechcemy. Czymś nowym, przełamującym dotychczasowe standardy.

Karolina Maksimowicz – rodowita białostoczanka od 1984 roku. Studiowała na Wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechniki Białostockiej. Projektant, muzyk, performer. Na co dzień projektuje wnętrza, meble, lampy, przedmioty użytkowe pod przewrotną nazwą Przetwórnia Meblowa Białystok poruszając się w temacie recyclingu oraz renowacji korzystając z tradycyjnych metod produkcji. Tworzy także odzież, torby i akcesoria odzieżowe pod hasłem LOLBAG, a także jako KONKUBINAT.org projektuje i własnoręcznie wykonuje scenografie. Jest autorką i projektantką scenografii i aranżacji przestrzeni białostockiego Festiwalu Original Source Up To Date. Jest także współtwórcą filmów reklamowych dla tegoż festiwalu oraz projektantem i wykonawcą rekwizytów użytych przy ich produkcji. Prowadzi warsztaty o tematyce wnętrzarskiej oraz tworzenia toreb i innych akcesoriów z filcu.

Nie boi się używać piły czy sprężarki lub ubrudzić ręce farbą, wszystkie produkty wytwarza własnoręcznie korzystając z tradycyjnych technik warsztatowych, a także nowości technologicznych. Doskonale włada narzędziami stolarskimi niejednokrotnie przyprawiając osobnika płci męskiej o zakłopotanie.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Warsztaty tworzenia form/przedmiotów użytku codziennego z filcu technicznego oraz naturalnego
Prowadzenie: Karolina Maksimowicz
23 lutego 2013 r, godz. 10.00-12.00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz