• 2013-02-15

Jubileuszowa płyta Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele

25 lutego nakładem Metal Mind Productions pojawi się płyta zatytułowana Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele. 60. urodziny.

„Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny" (źródło: materiały prasowe)

„Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny" (źródło: materiały prasowe)

10 lat temu wybitny, polski artysta Tadeusz Nalepa obchodził jubileusz swoich 60. urodzin oraz 40-lecie pracy artystycznej. W rzeszowskiej hali na Podpromiu, na jednej scenie spotkały się znakomitości polskiej sceny, między innymi: Stanisław Soyka, Mira Kubasińska, Grażyna Dramowicz i sam jubilat – Tadeusz Nalepa. Ten niezwykły koncert zatytułowany Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny został wydany w formie DVD w 2006 roku, a 25 lutego tego roku pojawi się w sklepach w formie audio. Wspaniałe, wzruszające momentami wydawnictwo zawiera najbardziej znane, nieśmiertelne utwory artysty, nazywanego ojcem polskiego bluesa. Miejsce koncertu nie było przypadkowe, bowiem w Rzeszowie muzyk spędził swoją młodość.

W dziesięciolecie tego wydarzenia Grażyna Dramowicz żona Tadusza Nalepy wspomina:

Pamiętam, że Tadeusz bardzo dużo pracy włożył w ten koncert, kosztowało go to dużo energii tym bardziej, że był pedantem i perfekcjonistą. Przygotowania były bardzo męczące, ale satysfakcja po wszystkim była ogromna. Tadeusz był po prostu szczęśliwy. Oczywiście, że podsumowując wydarzenie pojawiły się refleksje, jak to u perfekcjonistów, że zawsze coś można było zrobić lepiej, ale to jest normalne.

Żona muzyka wspomina także, że Nalepa marzył, aby na tym koncercie zaśpiewał Czesław Niemen:

Pamiętam, że Tadeusz zadzwonił do Czesława i powiedział mu: Czesiu, bardzo by mi było miło, gdybyś zaśpiewał na moim jubileuszu, nawet nie prosił go o zaśpiewanie utworu ze swojego repertuaru, ale zaproponował mu Dom Wschodzącego Słońca Animalsów. W odpowiedzi usłyszał: Słuchaj Tadeusz, ja już nie wrócę na estradę. Pamiętam, że bardzo go to zaniepokoiło, bo nikt nie wiedział, że Czesław choruje. Dwa miesiące później Niemen zmarł.

Płyta 60 – te urodziny jest sentymentalną, muzyczną podróżą.

Tadeusz Nalepa, Breakout i Przyjaciele 60-te urodziny
25 lutego 2013 roku
Metal Mind Production

Dodaj komentarz