• 2013-02-15

Asymmetry Festival 5.0

W dniach od 1 do 4 maja we wrocławskiej Hali Stulecia trwać będzie Asymmetry Festival 5.0. Festiwalowi towarzyszył będzie Konwent – impreza łącząca cechy konferencji naukowej, spotkania ludzi kultury i imprezy targowej.

Vander (źródło: materiały prasowe)

Vander (źródło: materiały prasowe)

1 maja festiwal otworzy show brytyjskiej grupy Von Magnet. Jest to projekt, który koncentruje się nie tylko na muzyce, ale także na sztukach wizualnych, tańcu i teatrze.

2 maja Asymmetry na scenie głównej w Hali Stulecia zobaczymy estońską grupę Nevesis, węgierskiego mistrza instrumentów perkusyjnych Balázsa Pandi, amerykański kwartet Agalloch, prekursorów black metalu Mayhem oraz elektroniczne duo Matadores. Na scenie Konwentu tego dnia zagrają polski Napszykłat, ukraińska Kakaxa oraz zespoły z Estonii: Tolmunud Mesipuu, Deathcats oraz kompozytor Kaido Kirikmäe.

3 maja w Hali Stulecia wystąpią: amerykański raper IconAclass, jazzowo-elektorniczny The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, mieszający jazz z metalem Shining z Norwegii, długo wyczekiwany Cult of Luna, oraz charyzmatyczny raper Astronautalis. Na scenie Konwentu tego dnia zaprezentują się m.in. polskie projekty: Plum i Bnnt.

4 maja Asymmetry na scenie głównej festiwalu światowa premiera koncertowa grupy Matallic Taste of Blood, transowa, belgijska Amenra, legendarni Melvins w wersji Lite oraz włoscy artyści z Ufomammut. Scena Konwentu to koncerty ukraińskich zespołów Zapaska i Perkalabski Prydatky oraz polskich Woody Alien i Semantik Punk.

Piątej edycji festiwalu Asymmetry towarzyszył będzie Konwent – impreza łącząca cechy konferencji naukowej, spotkania ludzi kultury i imprezy targowej. Celem Konwentu jest utworzenie forum debaty o współczesnej kulturze, wykorzystującej potencjał nowych mediów i nowoczesnych modeli biznesowych.

Konwent będzie miejscem spotkań Europejczyków ze Wschodu i Zachodu, umożliwiającym wymianę opinii, edukację kulturową i muzyczną, a także wspólne przeżywanie wartości. Świętem ludzi poszukujących twórczych interakcji, czynnie tworzących nową jakość.

W ramach wydarzenia odbędzie się cykl prezentacji, warsztatów, szkoleń i spotkań branżowych oraz utworzona zostanie przestrzeń targowa. Odbędą się również dyskusje na temat wpływu festiwalu na rozwój lokalny, roli nowych mediów w kulturze, inwestycji w przemysł kreatywny oraz prawa autorskiego w dobie cyfryzacji.

Asymmetry Festival 5.0
Od 1 do 4 maja 2013 roku
Wrocław

Dodaj komentarz