• 2013-02-14

Édith i Marlene – muzyczna premiera Márty Mészáros

5 i 6 marca na scenie widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze w Otrębusach będzie miała miejsce premiera spektaklu Édith i Marlene, którego reżyserką jest Márta Mészáros. Spektakl inscenizowany jest przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie.

„Édith i Marlene”, reż. Márta Mészáros - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Édith i Marlene”, reż. Márta Mészáros - plakat (źródło: materiały prasowe)

Autorką sztuki jest węgierska dramatopisarka Éva Pataki. Édith i Marlene, to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek – Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Zresztą największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu.

Usłyszeć będzie można między innymi: La vie en rose, Padam, padam i Milord z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę Ich bin von kopf bis fuss auf liebe eingestellt z filmu Błękitny anioł, gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich.

W inscenizacji wystąpią: w roli Édith – Anna Sroka-Hryń, a w roli Marlene – Halina Mlynkova. W pozostałych rolach zobaczymy: Ewę Telegę, Bartosza Opanię, Lesława Żurka i Juliana Mere. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objęli pianiści i aranżerzy: Czesław Majewski i Janusz Tylman.

Już wkrótce piosenki ze spektaklu będzie można usłyszeć na płycie Polskiego Radia.

Édith i Marlene, reż. Márta Mészáros
Premiera: 5 i 6 marca 2013 roku
Teatr Matecznik w Otrębusach

Dodaj komentarz