• 2013-02-14

Idee i materiały – o projektowaniu mebli i wyposażeniu wnętrz

6 marca w Forum arena DESIGN w Poznaniu odbędzie się konferencja Idee i materiały – o aktualnych tendencjach w projektowaniu mebli i wyposażenia wnętrz. Prelegentami będą Tomek Rygalik, Justyna Smolec i Maria Jeglińska.

Tomek Rygalik, fot. Zofia Zija i Jacek Pióro (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomek Rygalik, fot. Zofia Zija i Jacek Pióro (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak szerokie tendencje w designie wpływają na wzornictwo materiałów? Które z nich są obecnie najbardziej dominujące i czytelne? W jaki sposób wykorzystać techniczne i estetyczne walory materiałów, by stworzyć ciekawe projekty mebli i wnętrz? Konferencja, współorganizowana przez firmę Pfleiderer Grajewo SA oraz Arena DESIGN i targi Meble Polska, ma na celu dostarczenie producentom, projektantom, architektom wnętrz oraz kupcom meblowym informacji na temat aktualnych światowych nurtów w projektowaniu mebli i wnętrz.

Zaproszeni do udziału prelegenci podzielą się także swoimi bogatymi doświadczeniami, dotyczącymi kreatywnego wykorzystania potencjału materiałów w procesie projektowania. Trzy odmienne, uzupełniające się punkty widzenia pozwolą poznać nowe tajniki przekładania idei i pomysłów na produkty zdolne zmierzyć się z oczekiwaniami klientów i odnieść sukces rynkowy. Jednym z elementów konferencji będzie prezentacja projektu Brzoza POLSKA! zrealizowanego przez firmę Pfleiderer Grajewo SA we współpracy z firmą Interprint oraz Studio Rygalik.

Tomek Rygalik – projektant oraz wykładowca akademicki, prowadzący pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (PG13). Przez 2 lata pełnił także funkcję dyrektora artystycznego firmy Comforty. Zrealizował projekty dla takich marek jak DuPont/Corian, Moroso, Artek, Iker, Noti, ABR, Heal’s, Ideal Standard, Pfleiderer. Stworzył oprawę wzorniczą polskiej prezydencji w UE. Jego projekty prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Berlinie, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokyo, Walencji.

Justyna Smolec – architekt i projektantka wnętrz, prowadzi autorską pracownię projektową. Projektuje zarówno wnętrza mieszkalne, jak i użyteczności publicznej. Jej realizacje to m.in. Qbik Loft w Warszawie, hotel Artis w Radziejowicach, SPA Villa Park w Ciechocinku, Lofty de Girarda w Żyrardowie. Przez wiele lat związana z magazynem Dobre Wnętrze jako szef stylistów. Prowadziła w telewizji DOMO+ program Domowa odnowa.

Maria Jeglińska – projektantka. W 2010 roku założyła własne studio badawczo-projektowe, tworzące m.in. wzory przemysłowe (meble, oświetlenie, przedmioty użytkowe), projekty wnętrz, scenografii i projekty badawcze. W 2007 r. ukończyła wzornictwo przemysłowy w ECAL w Lozannie, gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Ma na swoim koncie współpracę z firmą: Ligne Roset, Cinna, DesignMarketo. W 2012 roku była kuratorem i scenografem wystawy Punkty widzenia/punkty siedzenia na festiwalu Łódź Design. Jest współzałożycielką think tanku EESTT, koncentrującego swoje badania na krajach Europy Wschodniej.

Idee i materiały – o aktualnych tendencjach w projektowaniu mebli i wyposażenia wnętrz.
Arena DESIGN 2013
Konferencja odbędzie się 6 marca 2013 roku o godzinie 16.00
Forum arena DESIGN, paw. 5
Poznań

Dodaj komentarz