• 2013-02-13

Adam Sajnuk reżyseruje Pocałunek

12 kwietnia w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie będzie miała miejsce premiera spektaklu Pocałunek, którego reżyserem jest Adam Sajnuk. Autorem sztuki jest Ger Thijs.

„Pocałunek”, reż. Adam Sajnuk - próba spektaklu, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

„Pocałunek”, reż. Adam Sajnuk - próba spektaklu, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe)

Ona poważna, on były komik. Góry, ławka, na której ona i on co jakiś czas się spotykają. Za pierwszym razem przypadkowo, za drugim też, ale kto wie, jak było za trzecim? Wygląda, że nic ich nie łączy, z biegiem akcji coraz lepiej publiczność rozumie jednak, dlaczego sztuka nosi tytuł Pocałunek.

Tę przejmującą, wzruszającą, ale i pełną delikatnego humoru sztukę napisał znakomity holenderski aktor, reżyser i dramaturg Ger Thijs, wciąż niesłusznie u nas nieznany. Dając polską prapremierę Pocałunku Ateneum stara się to niedopatrzenie jak najszybciej naprawić.

Adam Sajnuk – młody reżyser, aktor, scenarzysta, który pracowicie i z uporem od piętnastu lat tworzy niezależny Teatr Konsekwentny. Spektaklami takimi jak Kompleks Portnoya i Zaklęte rewiry zdobył warszawską publiczność i uznanie krytyki.

W spektaklu zagrają Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec. Przekładu sztuki dokonała Małgorzata Semil. Za scenografię odpowiedzialna jest Katarzyna Adamczyk.

Pocałunek, reż. Adam Sajnuk
Premiera: 12 kwietnia 2013 roku
TeatrAteneum im. Stefana Jaracza w Warszawie

Dodaj komentarz