Bogusław Strzegowski przez pryzmat Szklanych domów

Od 13 lutego w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze będzie można oglądać wystawę fotografii Bogusława Strzegowskiego pt. Szklane domy.

Bogusław Strzegowski, wystawa „Szklane domy”, Muzeum Ziemi Lubuskiej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bogusław Strzegowski, wystawa „Szklane domy”, Muzeum Ziemi Lubuskiej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bogusław Strzegowski o wystawie:

…chodzę z podniesioną głową, nie dlatego, że zadzieram nosa lecz dlatego, iż tylko w ten sposób mogę zobaczyć znacznie więcej. Mogę ujrzeć to, czego inni nie dostrzegają, gdyż z reguły patrzą pod nogi, czego ja nie robię. Patrząc w górę nie zobaczę człowieka przemierzającego wielkomiejskie ulice. Nie ujrzę także brodzących żurawi, płynących łodzi, kwiatów pachnących na łące, skaczącej żabki i mrówek toczących walki. Zobaczę za to coś zupełnie innego, coś równie niesamowitego i oryginalnego, ujrzę… szklane domy.

Pozwólcie zatem, pokazać mi wasz świat moimi oczyma, miejsca które mijacie na co dzień niewzruszeni. Wypatrzcie zielonogórskie akcenty, zanurzone w gąszczu europejskich kolosów. Odnajdźcie to, czego mi nie udało się zobaczyć.

Bogusław Strzegowski urodził się w 1972 roku w Ostrowie Wlkp. Zielonogórzanin z wyboru, artysta malarz i fotografik z zamiłowania. Obecnie członek międzynarodowego klubu fotograficznego Fotoferia Club.

Sztuka od dawna towarzyszyła mi w codziennym życiu. Już w dzieciństwie fascynowało mnie malarstwo. Wyzwaniem było kopiowanie dzieł sławnych malarzy, ale prawdziwą satysfakcję dawała własna twórczość. Formy abstrakcyjne królowały w moim portfolio, wypierając inne kierunki. Współpraca z niemiecką Design-Art-Gallery, pozwoliła odnieść mi pierwsze sukcesy, a moje prace prezentowane były w niemieckiej telewizji VOX.

Bogusław Strzegowski

Organizatorzy: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i Galeria Twórców Galera
Kurator: Igor Myszkiewicz

Bogusław Strzegowski, Szklane domy
Wernisaż: 13 lutego 2013 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 26 maja 2013 roku
Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15
Zielona Góra

Dodaj komentarz