• 2013-02-11

Ras Luta Uratuj siebie

Już w marcu ukaże się druga płyta Ras Luta zatytułowana Uratuj siebie.  Album ukaże się przy współpracy Eastwest.FM, Karrot Kommando i Hemp Rec.

Ras Luta „Uratuj siebie" (źródło: materiały prasowe)

Ras Luta „Uratuj siebie" (źródło: materiały prasowe)

Drugi solowy album Luta to w materiał stworzony w przeciągu ostatniego roku w sali prób i w studio, mocno akcentujący brzmienia żywych instrumentów, ze świetnie wyprodukowanymi wokalami. Osadzony w tradycji reggae materiał nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub, klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luta w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r’n'b. Teksty tego oddanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzy się z wykonawcami tego gatunku w Polsce, a produkcja całości, jak zawsze w przypadku kolejnego wydawnictwa Eastwest, stoi na światowym poziomie.

Ras Luta to właściwie Adam Tersa, urodzony 1982 w Kartuzach. Wokalista tworzy głównie modern roots, reggae, dancehall oraz hip-hop. Ras Luta współpracował z wieloma wykonawcami sceny reggae, a także hip-hop – m.in. z: Hemp Gru, Maleo Reggae Rockers, Sidney Polakiem, Habakukiem, Juniorem Stressem, Mariką, Natural Dread Killaz, Grubsonem, Mrozu, Fokusem, Rahimem, Trzecim Wymiarem i Dreadsquad.

Ras Luta Uratuj siebie
marzec 2013 roku
Karrot Kommando

Dodaj komentarz