• 2013-02-11

Znamy laureatów nagród Grammy

W nocy z 11 na 12 lutego o godzinie 2.00 czasu polskiego odbyła się gala wręczenia nagród Grammy. Wśród laureatów znaleźli się Beyonce, Rihanna, oraz Taylor Swift.

Statuetka Grammy Award

Statuetka Grammy Award

W tym roku odbyła się już 55. gala rozdania tych cennych statuetek. Wśród innych laureatów należy wymienić m.in. Dan Auerbach – wokalistę zespołu Black Keys, raperów: Kanye West i Jay-Z oraz muzyka jazzowego Chicka Corea.

Za największych zwycięzców tegorocznej edycji można uznać zespół Gotye, który zgarnął trzy statuetki w tym dwie za utwór Somebody That I Used To Know. Za Piosenkę roku zaś uznany został utwór We Are Young trzyosobowego zespołu Fun, grającego muzykę w stylu indie-pop. Albumem roku został Babel Mumford & Sons

W kategoriach rockowych triumfował duet The Black Keys. Zespół zdobył nagrody w trzech kategoriach: Najlepszy Album – Rock za płytę El Camino oraz Najlepsze Wykonanie – Rock i Najlepsza Piosenka – Rock za utwór Lonely Boy.

Bohaterka ubiegłorocznej gali – Adele – tym razem została uznana za najlepszą solową wykonawczynię w utworze Set Fire to the Rain.

Na gali znalazł się też polski akcent. Nagrodzony został dyrygent Antoni Wit za album Album Penderecki: Fonogrammi, Koncert na róg, Partita, Przebudzenie Jakuba, Anaklasis, De natura sonoris. Była to już siódma nominacja polskiego dyrygenta.

55. Gala Grammy Awards
10 lutego 2013 roku

Dodaj komentarz