• 2013-02-11

Kot w butach w Teatrze Ludowym w Krakowie

23 lutego w Teatrze Ludowym w Krakowie będzie miała miejsce premiera spektaklu Kot w butach na motywach bajki Zenona Laurentowskiego o tym samym tytule. Reżyserem sztuki jest Jarosław Szwec.

„Kot w butach”, reż. Jarosław Szwec - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Kot w butach”, reż. Jarosław Szwec - plakat (źródło: materiały prasowe)

Kot, który ludzkim głosem gada i rozum ma nie od parady to nie lada dziwo. Każdy chciałby takiego zobaczyć… A Kot w butach w Teatrze Ludowym na dodatek jeszcze śpiewa i tanecznym krokiem wyprowadza Janka-młynarczyka z jego biedy i kłopotów.

Historia trzech braci, jednego kota, króla Tęgoskóra, królewny Purchawki i złego czarnoksiężnika Gromiwoja, który oczywiście przegrywa w starciu z kocim sprytem i pomysłowością, została śpiewająco opowiedziana przez aktorów Teatru Ludowego oraz studentów KSTiF.

Twórcy spektaklu zapraszają wszystkie dzieci i miłośników zwierząt futerkowych.

Za scenografię odpowiedzialna jest Kinga Stanowska. Opiekę artystyczną nad spektaklem objął Jacek Strama, a za muzykę Piotr Piecha. Choreografię przygotowała Romana Agnel. Asystent reżysera: Piotr Piecha. Konsultacje muzyczne: Jerzy Kluzowicz. Popisy akrobatyczne: Łukasz Banach. Inspicjent: Anita Wilczak – Leszczyńska. Sufler: Martyna Rezner

Występują: Patrycja Durska, Małgorzata Krzysica, Iwona Sitkowska, Barbara Szałapak, Anna Warchał (gościnnie), Jacek Joniec, Jan Nosal, Piotr Piecha, Jarosław Szwec oraz gościnnie Studenci KSTiF: Sylwia Kobus, Dorota Zajda, Beata Kustra, Anna Ortyl, Justyna Leńczowska, Ewa Zawis, Aneta Dudek, Marzena Figiel, Dominika Dyba , Paweł Mordarski, Dawid Faron.

Kot w butach, reż. Jarosław Szwec
Premiera: 23 lutego 2013 roku
Teatr Ludowy w Krakowie

Dodaj komentarz